سئو و تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا سئو,سئو و تولید محتوا,عنوان محتوا

سئو و تولید محتوا دو فعالیتی هستند که در بستر اینترنت انجام می گیرند اما با یک دیگر ارتباط مستقیمی دارند و نمی توان یکی را از دیگری جدا در نظر بگیریم. زیرا این تولید محتوا است که نیازمند اصول سئو می باشد و سئو نیز بدون وجود تولید محتوای متنی، تصویری، صوتی و یا ویدئویی چیزی بی معنی است. به طور کلی سئو کلمه ایست که در زمینه بهینه سازی موتور جستجو معنا می شود و کاربرد های خود را نیز بر این پایه بنا نهاده است. اما تولید محتوا فعالیتی است که برای انتقال اطلاعات با نگارش خاص به صورت متنی و همچنین به حالت های دیگر استفاده می شود. در ادامه برخی از مواردی که باعث می شوند که ارتباط میان سئو و تولید محتوا برقرار شود را ذکر می کنیم.

چگونگی تولید محتوا سئو سایت

در گذشته تولید محتوا ارتباط زیادی با سئو نداشت زیرا اصول سئو برای گوگل اعتبار چندانی نداشتند و تنها الگوریتم های گوگل تعداد کلمات کلیدی را برای رتبه بندی سایت ها در نظر می گرفتند. این گونه بود که خیلی ها تنها صفحات سایت خود را با تعدادی کلمه کلیدی پر می کردند و با این کار گوگل را دور می زدند بدون آن که محتوای تولید شده کوچک ترین بار علمی داشته باشد.

اما امروزه الگوریتم های زیادی طراحی شده اند که بسیار هم باهوش اند و در اولین فرصت خلاف ها را شناسایی می کنند. این الگوریتم ها امروزه فعالیت خود را بر پایه تولید محتوای با کیفیت و مطابق با اصول سئو بنا نهاده اند و از این طریق در کنار پیشرفت سایت ها حقوق کاربران را نیز در نظر می گیرند.

تولید محتوا سئو,سئو و تولید محتوا,عنوان محتوا,

انتخاب عنوان محتوا

یکی از اساسی ترین مواردی که ارتباط میان سئو و تولید محتوا را در مرحله اول مشخص می کند انتخاب عنوان است. عنوان لازم است در ابتدا مطابق با نیاز کاربران و اهداف سایت انتخاب شود؛ به این شکل که اگر در یک سایت سرگرمی به فروش کالایی اقدام کنید و برای آن به تولید محتوا بپردازید نه تنها بازدهی نخواهد داشت بلکه زیان آن نیز دامنتان را می گیرد. به این معنا که کاربران از سایت زده شده و دیگر همانند گذشته رغبتی برای مراجعه به سایت پیدا نمی کنند. پس از آن که تصمیم صحیحی برای انتخاب موضوع گرفتید لازم است به تحقیق در زمینه انتخاب کلمه کلیدی پرکاربرد بپردازید و یک کلمه کلیدی که توسط کاربران بیشترین سرچ را داشته و مرتبط با نیاز های شما می باشد را انتخاب کنید. برای آن که عنوان محتوا جذاب و کاربر پسند باشد تنها کلمه کلیدی کاربردی نیست بلکه لازم است در کنار آن از دیگر کلمات پر کاربرد سال نیز کمک بگیرید و با چیدمانی عالی یک عنوان مناسب تولید کنید.

این را در نظر بگیرید که هرچه محتوای تولید شده با کیفیت باشد اما عنوان اصلی مناسب برای آن تعیین نشده باشد کارتان کاملاً بیهوده است زیرا این عنوان است که در صفحه جستجوی گوگل به صورت برجسته و با وضوح کامل برای کاربران به نمایش در می آید.

کاربرد کلمات کلیدی

تولید محتوا سئو تاکید زیادی بر چگونگی کاربرد کلمات کلیدی دارد. محتوا نویسان در وهله اول محتوا را برای انسان ها تولید می کنند. اما لازم است در مراحل بعدی آن را مورد ویرایش قرار داده و کلمات کلیدی را در مکانی مناسب بدون در هم ریختگی نگارش جایگزین کنند تا محتوا نه تنها مورد پسند کاربران بلکه مورد پسند ربات های موتور جستجو نیز قرار بگیرند.

طبق این اصول کلمات کلیدی باید 1 % در کل مقاله به کار روند که یکی از آن ها در عنوان اصلی می باشد و دیگری در خطوط ابتدایی محتوا می باشد. چنانچه کاربرد کلمات کلیدی در محتوا مطابق با اصول سئو انجام گیرد بیشترین بازدهی را دریافت می کنید که در نتیجه ی آن می شود دریافت لینک های خارجی بی شمار که خود از دیگر ملاک های افزایش رتبه سایت می باشد.

لینک سازی داخلی و خارجی,تولید محتوا سئو,سئو و تولید محتوا,

لینک سازی داخلی و خارجی

لینک سازی یکی از فعالیت های مشترک میان سئو و تولید محتوا می باشد که باعث می شود محتوا به صورت منظم تری نمایش داده شود و بازدید بیشتری دریافت کند. شاید برایتان جالب باشد که این عملکرد سئو اصلاً چه ارتباطی با تولید محتوا دارد!!! این موضوع را از ابتدا با بررسی لینک سازی داخلی شرح می دهیم؛ اگر در وب سایت شما به منظور بارگذاری محتواهای مختلف صفحات بی شماری ایجاد شده باشد دسترسی به همه ی آن ها برای کاربران میسر نیست که در نتیجه آن دریافت بازدید کمتر برای محتواهای پیشین می باشد. اگر تمامی تلاشتان را برای نوشتن محتوایی عالی دارید حتما باید شرایط ایده آلی برای دریافت بازدید بیشتر نیز فراهم کنید. در عوض لینک سازی داخلی لینک سازی خارجی نیز به افزایش بازدید محتواها کمک می کند؛ اما به این شکل که لینک سازی خارجی با اشتراک گذای محتوا در بستری خارج از سایت فرآیند کاری خود را دنبال می کند. زمانی که کاربران محتوای باکیفیت و آموزشی شما مورد پسندشان قرار گرفت و آن را در حساب های مجازی خود برای دوستانشان بارگذاری کردند لینک سازی خارجی صورت گرفته که بازدید کاربران مجازی را به سمت محتوای مورد نظر هدایت می کند.