کار تولید محتوا چگونه است؟

بازار کار تولید محتوا,تولید محتوا,شغل تولید محتوا

تولید محتوا فعالیتی است که در بستر اینترنت به منظور افزایش جایگاه سایت ها در رتبه بندی گوگل انجام می گیرد. بازار کار تولید محتوا در طی سال های اخیر افزایش بسیاری پیدا کرده به گونه ای که در سراسر دنیا هزاران نفر به محتوا نویسی مشغول اند. در این شغل پس از اینکه محتوا نویس دوره های اموزشی را بگذراند نیاز به حضور در محل کار به صورت فیزیکی ندارد و می تواند در کنار شغل اصلی این فعالیت را نیز دنبال کند و تنها از روش های مختلف محتوای تولید شده را برای کارفرمای خود ارسال کند.

کسانی که به این فعالیت مشغول اند لازم است با مسائل نویسندگی آشنا بوده و به اصول سئو تسلط کامل داشته باشند؛ زیرا محتوا برای آن که بتواند در انجام هدف بازدهی عالی داشته باشد لازم است مطابق با اصول سئو تولید شود. در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که محتوا در افزایش رتبه سایت موثر واقع شود.

در ادامه این مقاله برخی از نکات که لازم است در شغل تولید محتوا نویسی رعایت شوند و اصول سئو نیز به راعایت نکات پایبند است را برای شما عزیزان شرح می دهیم پس باما همراه باشید. امید است مطالب ارائه شده برای شما کاربردی واقع شود.

بازار کار تولید محتوا,تولید محتوا,شغل تولید محتوا,

در انتخاب موضوع محتوا باید چه نکاتی در نظر گرفته شود؟

در مرحله اول باید توجه شود که موضوع محتواهایی که قرار است در سایت بارگذاری شوند با اهداف اصلی سایت همخوانی داشته باشد و در محور همان اهداف کار را پیش ببرد. پس از آن به این فکر کنید که کاربران انتظار دارند زمانی که وارد سایت شما می شوند چه محتوایی را مطالعه کنند. در این مورد نظر شخصی مدیر شرط نیس  و این نیاز کاربر است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

در کار تولید محتوا عنوان اصلی باید چگونه باشد؟

طبق اصول سئو که در شغل تولید محتوا آمده است، عنوان محتوا لازم است از کلمات کلیدی تشکیل شده و در کنار آن از کلمات پرکاربرد و پرسشی که کنجکاوی خواننده را برانگیزد کمک گرفته شود. برای نوشتن عنوان اصلی بهتر است از حداقل 10 کاراکتر استفاده شود و حداکثر آن 70 کاراکتر باشد. تعیین عنوان نیاز به دقت بسیاری دارد زیرا این بخش است که به جذب کاربر می پردازد و آن ها را وادار به ورود به سایت می کند.

چگونگی نوشتن مقدمه ای عالی

پس از این که کاربران با مشاهده عنوان کنجکاو به خواندن ادامه مقاله شدند این مقدمه است که در لحظه اول توجه آنان را جلب می کند. با توجه به اصول سئو برای آن که محتوای شما کاربر پسند شناخته شود لازم است که کاربران مدت زمان بسیاری در صفحه به مطالعه محتوا بپردازند. برای این کار باید مقدمه عالی داشته باشید. مقدمه بایستی در برگیرنده مختصری از کل مقاله باشد تا کاربر پس از مطالعه آن درک کند که قرار است چه مطالبی را بخواند.

کار تولید محتوا,بازار کار تولید محتوا,تولید محتوا,

زیر عنوان یک محتوای با کیفیت چگونه است؟

محتواهای با کیفیت لازم است زیر عنوانی به کیفیت عنوان اصلی داشته باشند و از جذابیت بالایی برخوردار باشند؛ زیرا این عنوان نیز برابر عنوان اصلی اهمیت دارد و برای افزایش جایگاه سایت در رتبه بندی های گوگل موثر می باشد.

چگونگی کاربرد کلمات کلیدی در محتوای تولید شده

یکی از اساسی ترین بخش های محتوا نویسی کاربرد کلمات کلیدی به صورت استاندارد و مطابق با اصول سئو می باشد. طبق این اصول کلمه کلیدی اصلی باید در خط اول محتوا یک بار و در پاراگراف اول نیز به صورت مجدد باری دیگر تکرار شود. در ادامه مقاله هر 100 کلمه یک بار تکرار شود یعنی به صورت کلی در کل محتوا باید 1 % مطالب محتوا به کلمات کلیدی اختصاص داده شود برای مثال اگر محتوای شما 1000 کاراکتر دارد باید در کل محتوا تنها 10 بار کلمه کلیدی تکرار شده باشد. این را در نظر داشته باشید که کاربرد بیش از حد کلمه کلیدی نه تنها موجب می شود که نگارش مقاله حالت بدی به خود بگیرد بلکه جزء تکنیک های سئو کلاه سیاه محسوب می شود و به گوگل این حس را القاء می کند که قصد دور زدن آن را داشته اید

انتخاب کلمات کلیدی برای محتوا نویسی به چه شکلی انجام می گیرد؟

یکی از سخت ترین مراحل کار محتوا نویسی که البته بر عهده سئو کار می باشد انتخاب کلمات کلیدی می باشد. کلمه کلیدی هر محتوا بایستی از میان پرکاربرد ترین های جستجوی گوگل انجام گیرد که انتخاب دستی آن کار بسیار سختی می باشد به همین دلیل برخی از ابزار ها در نظر گرفته شده اند که می توانند به عنوان کمکی عمل کرده و سئو کا را در این راه یاری دهند. انتخاب کلمه کلیدی پرکاربرد به وسیله ابزار ها مدت کار را به کمتر از چندین دقیقه کاهش می دهد.

سخن پایانی

اگر شما هم تحصیلات خود را در مهندسی IT گذرانده اید و حالا می خواهید وارد بازار کار شوید اما به علت نبود شغل مناسب می خواهید به دورکاری روی آورید بازار کار تولید محتوا به قدری زیاد است که نیاز تمامی جوانان را رفع کرده و درآمدی مناسب در اختیار آنان قرار می دهد. چنانچه این کار را دنبال کنید اما پس از مدتی شغل مناسب تری مطابق با مهارت های خود پیدا کنید نیازی به کنار گذاشتن این کار نیست و می توانید در کنار شغل اصلی خود به کار تولید محتوا نیز ادامه دهید