معرفی 5 ابزار کاربردی و رایگان گوگل

ابزارهای کاربردی گوگل,ابزارهای گوگل,بهترین ابزارهای گوگل

در این مقاله شما با کاربردی ترین و بهترین ابزارهای گوگل برای وب سایت تان آشنا خواهید شد، ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بسیار زیاد است اما نکته مهم تر این است که شما چندتا از آن ها را می توانید به خوبی مورد استفاده قرار دهید و مهارت در این ابزارها را به دست آورید. در این جا به معرفی ۵ مورد از ابزارهای کاربردی و رایگان گوگل خواهیم پرداخت؛

۱- گوگل سرچ کنسول GOOGLE SEARCH CONSOLE

قبلا سرچ کنسول با نام گوگل وب مستر تولز نیز شناخته می شد، این یکی از سرویس های رایگان وب است که طراحی شده برای وب مسترها می باشد، این یکی از ابزارهای کاربردی گوگل است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا از وضعیت دیده شدن سایت تان در نتایج گوگل باخبر شوید و بتوانید آمار بازدید از سایت تان را بالا برده و افزایش دهید. این ابزار رایگان بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که با بهینه سازی موتور جستجو یا همان سئو سر و کار دارند.

برای این که مخاطبان وب سایت تان را افزایش دهید یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین اطلاعات مورد نیاز در این زمینه آگاهی از عملکرد سایت شما در نتایج جستجوهای گوگل خواهد بود.

هنگامی که وب سایت شما به وسیله گوگل پیگیری و ردیابی شد شما می توانید نتایج جستجوی گوگل را درست در کنار آمار عملکرد جستجوی ارگانیک ببینید، تمام این اطلاعات موجود به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چگونه تبلیغات و جستجوهای ارگانیگ در کنار یک دیگر عمل می کنند، بر خلاف دیگر ابزارهای کاربردی گوگل برای آن ها آموزش هایی را تهیه می کرد اما در زمینه سرچ کنسول خود آموزش کاملی ارائه نداده است.

اما اگر شما تمایل دارید که این ابزارها را یاد بگیرید می توانید آموزش سرچ کنسول را مشاهده کرده و آن را فرا بگیرید. اگر شما داده های موجود را به طور دقیقی تجزیه و تحلیل کنید موارد بسیاری را  مثل عبارت جستجو شده که مرتبط با جستجوی شما است و همچنین دارای حجم ترافیک ارگانیکی کمی هست و علاوه بر آن کلمات کلیدی را در گوگل ادروز مورد هدف هستند را به راحتی شناسایی کنید، در واقع این موجب می شود تا ترافیک کلی شما مناسب با هدف وب سایت تان افزایش یابد.

۲- گوگل مای بیزینس

اگر شما جز آن دسته افرادی به شمار می آیید که کسب و کارهای محلی را اداره می کنند، ابزارهای گوگل مای بیزینس یکی از استراتژی های بسیار خوب سئو برای تقویت وب سایت شما به شمار می رود، این ابزار فوق العاده برای مشاغل مختلف و سازمان ها طراحی شده تا بتوانند حضور آنلاین خود را در برنامه های گوگل مانند؛ گوگل مپ و گوگل سرچ مورد کنترل قرار دهند. توجه داشته باشید که کسب و کارهای تجاری شما باید با اطلاعات صحیح آنلاین عرضه شود.

ابزارهای کاربردی گوگل,ابزارهای گوگل,بهترین ابزارهای گوگل,

۳- گوگل کیورد پلنر

در واقع راه اندازی یک وب سایت بدون این که تحقیقی در مورد کلمه کلیدی انجام شود بسیار خسته کننده است و تنها موجب اتلاف وقت خواهد شد، برای دسترسی به کاربران مناسب با کلمه کلیدی مناسب باید از ابزارهای گوگل کیورد پلنر برای کشف کلمات کلیدی مرتبط بهره ببرید، قرار دادن چنین کلمات کلیدی در وب سایت تان موجب می شود محتوای وب سایت شما نیز با جستجوها بسیار مرتبط باشد. در این برنامه خوشبختانه همه چیز رایگان است!

شما به راحتی می توانید در مورد کلید واژه هایی که به خدمات و محصول و مشتریان مورد نظرتان مربوط است ایده های بسیار خوبی را پیدا کنید، در واقع وظیفه گوگل کیورد پلنر این است که حجم داده های جستجو شده در بازه های زمانی که یکی از عوامل مهم برای هر وب سایتی به شمار می رود را به شما نشان خواهد داد.

۴- گوگل ترند

آیا شما مایل به دیدن آخرین ترندها و داده های گوگل هستید؟ در این حالت شما می توانید با استفاده از ابزارهای گوگل ترند هر چیزی را حتی در یک دسته خاص یا کشور خاص مورد جستجو قرار دهید، کارایی این ابزار در زمینه شناسایی آخرین ترندها یا اخبار ویروسی در منطقه شما می باشد، در حالت نرمال زمانی که شما یک ترند را مشخص کردید.

قابلیت این را خواهید داشت تا پست های جدید وبلاگ، تبلیغات جدید یا ایده هایی را که نشان دهنده ترند گفته شده است را تهیه کنید، توجه داشته باشید علاوه بر این مورد شما می توانید با استفاده از گوگل ترند ترافیک دلخواه و یا اصطلاحات جستجو شده را هم مورد مشاهده قرار دهید، با این روش شما می توانید برای راه اندازی کمپین خاص بهترین زمان را مشخص کنید.

گوگل ترند,ابزارهای کاربردی گوگل,ابزارهای گوگل,

۵- گوگل آنالیتیکس

در عصر دیجیتال هرگز اهمیت داده ها برای پیشبرد یک تجارت یا وب سایت نباید دست کم گرفته شود، در واقع بدون پیگیری صحیح و درست ترافیک وب سایت معنای اصلی کلمه تجارت از بین خواهد رفت؛ خصوصا هنگامی که از بهینه سازی وب سایت و استفاده کامل آن صحبت می شود. گوگل آنالیتیکس برای هر وب سایتی مهم استو فرقی نمی کند که وب سایت شما پورتال خبری، صفحه تجاری یا وبلاگ شخصی باشد، هر چه بیشتر از این ابزار فوق العاده استفاده کنید می توانید از مزایای بیشتر آن هم برخوردار باشید.