چگونه سایت مپ بسازیم؟ | کاربرد سایت مپ در سئو

چگونه سایت مپ بسازیم؟ | کاربرد سایت مپ در سئو

یکی از موضوعاتی که همواره برای اکثر کاربران مطرح است، ساخت سایت مپ و نحوه ایجاد آن می باشد. برای این که بتوانیم آموزش درستی را برای تان مطرح کنیم، در ابتدا می بایست به تعریف مناسبی از نقشه سایت بپردازیم.

نقشه سایت یک فایل کاربردی است که در آن تمامی آدرس صفحات یک وب سایت قرار دارد و صاحبان سایت ها می توانند از آن بهره مند گردند.

روش ساخت سایت مپ

حال اگر می خواهید با نحوه ساخت سایت مپ آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

نحوه ساخت و ایجاد سایت مپ

برای این که بتوانید یک نقشه مناسب برای سایت خود در گوگل ایجاد نمایید، می توانید از روش های متنوعی بهره مند گردید که در ادامه برخی از آن ها به شرح زیر می باشند.

  • ساخت نقشه سایت با استفاده از ابزار های آنلاین

اولین پیشنهاد ما به شما برای ساخت نقشه سایت، استفاده از ابزار های مربوطه آنلاین می باشد. یکی از این ابزار های آنلاین xml-sitemap نام دارد که می تواند نیاز شما را به صورت رایگان و غیر رایگان بر طرف سازد.

افراد با مراجعه به این ابزار می توانند تا 500 آدرس صفحه را در فایل خود گردآوری نمایند، اما اگر به هر دلیلی تعداد صفحات از عدد 500 بیش تر شود شخص می بایست به پرداخت هزینه اندکی بپردازد تا بتواند نقشه سایت خود را بدون هیچ نقصی تحویل گیرد.

اگر می خواهید با دیگر روش های ساخت سایت مپ آشنا شوید، به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

  • ساخت نقشه سایت با استفاده از ابزار های وردپرس

اگر از مدیریت وردپرس استفاده می کنید، می توانید برای ساخت نقشه وب سایت خود از افزونه های معتبر آن همچون yoast بهره مند گردید.

چرا باید به ساخت نقشه سایت بپردازیم؟

ممکن است برخی از افراد با خود بپرسند که چرا باید به ساخت نقشه سایت پرداخت؟ برای پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم نقشه های سایت می توانند منجر به بهبود سئو شوند. زیرا در این صورت موتور های جشستجو دسترسی اسان تری را به صفحات شما خواهند داشت و می توانند نتایج مناسب تری را برای وب سایت تان حاصل کنند.

 

انواع سایت مپ

انواع سایت مپ

سایت های مپ انواع متفاوتی را شامل می شوند که برخی از آن ها عبارت اند از:

  • سایت مپ xml

اولین نمونه ای که می خواهیم برای تان شرح دهیم، سایت مپ xml است. این نوع از سایت مپ به هیچ وجه برای کاربران طراحی نمی شود و تنها هدف تشکیل آن ها بهینه سازی موتور های جستجو می باشد.

  • سایت مپ html

نوع دیگری از نقشه سایت، سایت مپ html نام دارد. بر خلاف نمونه قبلی، این سایت مپ تنها می تواند برای کاربران تاثیر گذار باشد و موتور های جستجوی گوگل نمی توانند از آن ها بهره مند گردند.

سخن پایانی

در این قسمت از مقاله سعی نمودیم تا شما را با نحوه ایجاد نقشه سایت و آدرس سایت مپ آشنا کنیم. امیدواریم مطالب فوق برای تان مفید واقع شده باشد و بتوانید با بهره مندی از آن ها به پیشرفت وب خود کمک شایانی نمایید.