هر آنچه باید از تاثیرات گوگل دنس بر سئو سایت بدانید

google dance,جابجایی رنک صفحات,رقص گوگل

رقص گوگل که با نام گوگل دنس شهرت بیشتری دارد روشی جالب و کاربردی برای ایجاد چالش میان نتایج مختلف گوگل با هدف مشخص کردن بهترین و برترین رتبه رنکینگ است. این چالش همانند یک مسابقه یا آزمایش بزرگ و مهم میان میلیون ها محتوا و وب سایت برای بهترین شدن، عمل می کند. رقص گوگل و تاثیرات مستقیم آن بر سئو سایت از مهم ترین تیتر مطالبی است که در این مقاله در اختیار کاربران عزیز قرار می گیرد، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

رقص گوگل چگونه عمل می کند؟

چالش، مسابقه، آزمایش یا هر آنچه که می توان گوگل دنس را معرفی کند بهترین روش برای نمایش برترین وب سایت ها هستند البته با وجود تمام پیچیدگی های به کار رفته در گوگل دنس، نمی توان آن را جزو الگوریتم ها معرفی کرد و به نظر کارشناسان سئو نمی توان رفتار آن را در دسته بندی فاکتور های الگوریتم بروز رسانی گوگل قرار داد. اگر بخواهیم به زبان ساده گوگل دنس و عملکرد آن را شرح دهیم می توان آن را به یک بازی تشبیه کرد که تنها مدت زمان کمی برای برنده شدن به وب سایت ها اختصاص می دهدف به بیان دیگر گوگل برای ایجاد چالش میان سایت های مختلف، به هریک زمان خاصی برای خودنمایی اختصاص می دهد این عملکرد از طریق نمایش بیشتر سایت به کاربران است، در مدت زمان مقرر سایت باید تمام تلاش خود را برای جلب توجه و رضایت کاربران به کار ببرد و نتیجه آن از طریق فاکتور های گوگل مشخص می شود.

google dance,جابجایی رنک صفحات,رقص گوگل,

مدت زمان ماندن کاربران در صفحه، تعداد دفعاتی که بر روی لینک سایت کلیک می شود، اسکرول کردن صفحه سایت، میزان نرخ پرش و ده ها اقدام شبیه به این از فاکتور هایی هستند که می تواند میزان موفقیت سایت را نمایش دهد. البته میزان رضایت کاربران و پیروی از فاکتور های مذکور به واسطه ربات های گوگل تحت بررسی قرار می گیرند و در صورتی که رفتار سایت بر اساس نیاز کاربران بهبود یافته و محتوای تازه و آپدیت شده بر روی سایت بار گذاری شد سایت می تواند به رتبه های بیشتری در صفحات گوگل دست پیدا کند اما در غیر این صورت ممکن است حتی به درجات پایین تر نیز سقوط کند.

این اقدام گوگل به نوعی احترام به کاربران محسوب می شود و آن ها را شایسته دیدن و خواندن محتوایی ارزشمند می کند، البته بهتر است بدانید که روش عملکرد گوگل دنس بر اساس الگوریتم های رقص گوگل می باشد به گونه ای که با در نظر گرفتن فاکتور های رفتاری هر الگوریتم سایت های متفاوتی برای کاربران به نمایش در می آید. حال تصور کنید که کلمه کلیدی سرچ شده توسط یک کاربر در 20 مطلب مشابه وجود دارد و محتوای هر 20 سایت می تواند جواب گوی نیاز کاربر باشد در این حالت گوگل رتبه بندی سایت ها را در مدت زمان های معین تغییر می دهد به گونه ای که تمامی مطالب در اختیار کاربران در مدت زمان های متغیر قرار بگیرد.

رقص گوگل تا چه اندازه می تواند در سئو سایت تاثیر گذار باشد؟

عوامل زیادی در نمایش و رتبه بندی سایت تاثیر گذارند که هر یک بر اساس شرایط خاصی عمل می کنند، برخی می توانند همانند بک لینک های بر اساس کیفیت محتوا را نسبت به نیاز کاربران می سنجند و سبب رتبه دهی بیشتر شوند و در نهایت وب سایت ها برای کسب جایگاه بهتر مجبور به آپدیت محتوا و ارائه مطالب بهتر هستند.

هر چه میزان کیفیت محتوای سایت بالاتر باشد می توان آینده بهتری برای جایگاه و رتبه بندی در موتور جستجوگر گوگل تصور کرد به همین دلیل می توان چالش گوگل دنس را به نوعی گونه ای محک زدن محتوا از دید کاربران معرفی کرد.

رنک صفحات,گوگل دنس,نتایج جستجوی گوگل,

تاثیر گوگل دنس بر روی کدام سایت ها بیشتر است؟

با توجه به میزان رتبه دهی گوگل، بر اساس عقیده کارشناسان بخش سئو تاثیر گذاری رقص گوگل بر سه دسته از وب سایت ها که در سه گروه زیر جای می گیرند بیشتر است:

  • وب سایت های در حال توسعه که تازه به دنیای گوگل وارد شده اند و به قول معروف تازه اول راه هستند.
  • وب سایت هایی که کلید واژه یا کلمات کلیدی منحصر به فرد و محدودی را معرفی می کنند، به بیان دیگر در تولید محتوای کم رقابت و جدید قدم بر می دارند.
  • وب سایت هایی که با لینک سازی های سریع و ناگهانی گوگل را به چالش های هیجانی فرا می خوانند.

برای تاثیر گذاری گوگل دنس چه مدت زمانی لازم است؟

مشخص نیست چه مدت زمتنی طول می کشد که وب سایت شما به چشم ربات گوگل دنس بیاید اما برای جلب توجه این ربات می توانید از آپدیت محتوا، بک لینک های مفید و کارآمد، اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی بزرگ استفاده کنید تا ربات خزنده گوگل تغییرات پیش آمده را کنترل کند و آن زمان است که رقص گوگل فعالیت و تاثیرات خود را آغاز می کند.