همه چیز درباره الکسا و نحوه رتبه دهی آن

رتبه الکسا در سئو,رنک الکسا,سئو سایت

الکسا چیست؟ رتبه الکسا از 1 شروع شده و تا حدودا تا عدد 10 میلیون ادامه دارد. در این سایت برعکس رنک، هرچه عدد پایین تر باشد بهتر است، یعنی رتبه هایی که به یک نزدیک تر هستند سایت هایی با میزان بازدید بیشتری هستند. الکسا یکی از شرکت های زیر مجموعه‌ آمازون می باشد که کار اصلی آن رنکینگ و رتبه بندی وب سایت ها است.

متخصصین سئو و صاحب های وب سایت ها از این سایت استفاده می ‌کنند تا بتوانند سایت خودشان یا سایت رقیب های شان را با آن تحلیل کنند، الکسا هر سایت را بین همه سایت های جهان و ایران مقایسه می کند و بعد اعلام خواهد کرد که این سایت چندم در جهان و چندم در ایران می باشد. در بسیاری از مواقع مشاهده شده که سایتی در صفحه اول گوگل وجود ندارد اما رتبه الکسای آن مناسب است. پس به همین دلیل رتبه الکسا در سئو سایت تأثیری ندارد.

رتبه الکسا در سئو,رنک الکسا,سئو سایت,

چند راهکار برای افزایش رتبه الکسا

 • بهترین روش برای افزایش و بهبود رنک الکسا نوشتن محتوای با کیفیت است. با این کار‌‌ می‌ توانید بازدید کننده دائمی برای سایت خود جذب نمایید.
 • برای افزایش رتبه خود می توانید نواز ابزار الکسا را نصب کنید و وب سایت خود را به عنوان صفحه خانگی قرار دهید و دیگران را هم تشویق کنید تا از نوار ابزار الکسا استفاده کنند.
 • از دوستان و آشنایان خود بخواهید تا در مورد سایت شما در الکسا نظر بدهند.
 • در مورد الکسا در سایت خود مطلب های مناسبی بنویسید زیرا با این کار، مدیران سایت ‌ها با جست و جو در اینترنت شما را خواهند یافت و بر روی لینک شما کلیک می کنند.
 • سعی کنید مطالبی بنویسید که به وب مستر ها مربوط باشد. با توجه به این که وب مستر ها نوار ابزار الکسا را دارند در صورت مشاهده سایت شما، باعث بهتر شدن رتبه الکسای شما خواهند شد.
 • یک ابزار رتبه الکسا در سایت خود قرار دهید، این کار باعث خواهد شد تا اگر بازدید کنندگان نوار ابزار الکسا را نصب نکرده باشند اما روی آن کلیک کنند برای سیستم الکسا نقش نوار ابزار را اجرا نماید.
 • مطالب خود را در انجمن ها به اشتراک بگذارید و آدرس سایت خود را در انجمن‌ ها معرفی کنید، این کار باعث افزایش بازدید از سایت شما خواهد شد و در نتیجه رتبه تان بهبود می یابد.
 • بهتر است از سایت های اجتماعی برای اشتراک مطالب تان استفاده کنید تا بازدید تان افزایش یابد.
 • از سایت های افزایش بازدید استفاده کنید، این روش برای سایت های تازه کار مفید می باشد و یکی از رایج ترین و راحت ترین کار برای بهبود رتبه خود انجام دادن همین گزینه است.
 • بهتر است یک موضوع الکسا روی سایت خود ایجاد کنید و از آن برای اضافه کردن انواع خبرها و مقالات در مورد الکسا استفاده شود. این اقدام به عنوان یک منبع ساده قابل دسترس برای وب مستر ها یا جست و جو گرهای تصادفی در موتورهای جست و جو خواهد بود.
 • اغلب اوقات مطالب پر بازدید خود را بهینه سازی کنید.
 • برای بازدید از وب مستر ها در سایت و انجمن ها بنر یا لینک بخرید زیرا یک نمایش خوب و برجسته تبلیغ، مدیرانی را به سوی وب سایت شما تحریک می کند که می توانند باعث ترقی چشمگیر رتبه شما شوند.
 • سعی کنید فرستنده های مطالب را استخدام کنید تا روی سایت شما مطلب بفرستند.

رتبه الکسا در سئو,رنک الکسا,سئو سایت,

اغلب افراد بر این باور هستند که رتبه الکسا در سئو تأثیر می گذارد، اما این طرز فکر کاملا اشتباه می باشد، زیرا رتبه های الکسا بر اساس ورودی های آن تعیین می گردد و کاربران سایت باید فقط از طریق سایت الکسا، سایت مورد نظر خود را جست و جو نمایند به همین دلیل رتبه ها الکسا اغلب، حدودی و همواره با کمی تقلب می باشد.

به همین دلیل روش های کسب رتبه در الکسا و گوگل با یک دیگر تفاوت دارد، پس بهبود رتبه در الکسا تاثیری بر سئو نمی گذارد زیرا گوگل فاکتور های ارزیابی الکسا برای رتبه دهی را کیفی نمی داند و به آن توجهی نمی کند همچنین گوگل نمی تواند از ورودی های سایت از طریق الکسا با خبر شود.

در واقع می توان گفت الکسا یک سیستم درجه بندی است که بر روی تعداد بازدید کنندگان یک وب سایت که نوار ابزار الکسا را نصب کرده‌ اند پایه گذاری شده است. این رتبه به صورت روزانه بروز رسانی می شود و معیار رتبه بندی سایت ها وابسته به تعداد بازدید کنندگان روزانه سایت و تعداد صفحات بازدید شده سایت در سه ماه گذشته می باشد.

از این رو می توان گفت اساس رتبه در الکسا بر ترافیک سایت ها است و اگر وب سایت شما در بازه زمان سه ماهه گذشته با افزایش ترافیک رو به رو شده باشد، رتبه الکسای سایت کاهش پیدا خواهد کرد. به یاد داشته باشید با این که افزایش ترافیک سایت همیشه مثبت ارزیابی می شود اما رتبه الکسا در سئو تأثیری ندارد و به طور قطع همیشه نمی تواند نشانه بهبود عملکرد سایت شما باشد.