بهترین افزونه های ترجمه برای مرورگر

افزونه ترجمه فایر فاکس,افزونه های ترجمه کروم,بهترین افزونه ها

قطعا افزونه های ترجمه کروم که بر روی مرورگر هم قابلیت نصب شدن را دارند، می توانند کمک بزرگی به ما در ترجمه متن ها ، کلمه ها و حتی سایت ها بکنند. افزونه ها، برنامه یا سایت هایی کم حجم هستند که شما می توانید به عنوان جایگزین از برنامه های پر حجم استفاده کنید. این سایت ها، بسیار سریع و پر سرعت هستند؛ به گونه ای ‌که مثلا می خواهید متنی را ترجمه کنید و این ترجمه در مرورگر معمولی حدود 10 دقیقه زمان می برد؛ حال اگر با افزونه ترجمه کنید، چند ثانیه هم طول نمی کشد و متن را فورا به شما تحویل می دهد.

همچنین این افزونه ها، علاوه بر این که به خوبی می توانند متن را ترجمه کنند، می توانند از حساب های کاربری و اطلاعات شما هم محفاظت کنند. حال با ما همراه باشید تا برخی از این افزونه های ترجمه کروم را که بسیار معروف هستند، به شما معرفی‌ کنیم.

معرفی تعدادی از بهترین افزونه های ترجمه کروم برای مرورگر

در کل افزونه ها، همانند محافظ هایی برای گوگل هستند. همچنین افزونه ها انواع بسیار مختلفی دارند که هر کدام کاربردی متفاوت تری هم دارند. افزونه های ترجمه، تمامی متن ها و سایت ها را برای شما ترجمه می کنند. حال برخی از این افزونه ها بر روی گوشی یا لپ تاپ از قبل نصب شده که شما اطلاع ندارید آن ها چگونه هستند؛ اگر ما تعدادی از آن ها را نام ببریم قطعا متوجه آن ها خواهید شد. برخی هم باید یا برنامه آن را نصب کنید یا این که در گوگل نام آن را همانند وب سایت سرچ کنید تا برای شما بالا بیایند.

همان طور که در مطالب بالا هم گفتیم افزونه های ترجمه، علاوه بر این که متن ها را ترجمه می کنند، قابلیت های دیگری هم دارند که این قابلیت ها می تواند محافظت از دستگاه شما باشد؛ یا این که اطلاعات کاربری که مدام فراموش می کنید را در خود ذخیره کنند و شما را از فراموشی نجات دهند.

افزونه ترجمه فایر فاکس,افزونه های ترجمه کروم,بهترین افزونه ها,

Google translate

تقریبا همه با شرکت گوگل و برنامه های کاربردی آن آشنا هستیم. گوگل ترنسلیت هم که یکی از افزونه های ترجمه برای مرورگر می باشد، که بسیار کاربردی است. کار کردن با این افزونه، بسیار راحت و آسان است و شما تنها با یک کلیک می توانید زبان خود را عوض کنید یا آن را ترجمه کنید. همچنین گوگل ترنسلیت قابلیت ترجمه تا 5000 هزار کلمه را دارد و شما می توانید یک متن یا یک جمله را کامل ترجمه کنید. این افزونه که یکی از مشهور ترین افزونه های ترجمه کروم است، تمام زبان های دنیا را پشتیبانی می کند و کار را برای ترجمه کردن آسوده تر می سازد.

Translateme

این افزونه، به شما کمک می کند تا سایت های خارجی را به راحتی ترجمه کنید و بدون این که متن را کپی و سپس ترجمه کنید، از همان ابتدا با فشردن یک کلیک کل صحفه سایت را برایتان به زبان مورد نظر ترجمه می کند. افزونه ترنسلیت می، به شما این امکان را می دهد که راحت تر بتوانید مقاله های سایت ها که کپی خود را غیر فعال کردند بخوانید.

همچنین این افزونه تمامی زبان ها را ترجمه می کند و اینگونه نیست که فقط وب سایت های انگلیسی را برای شما ترجمه کند.

Reverso

یکی دیگر از افزونه های ترجمه کروم رورسو می باشد. این افزونه همانند دیگر افزونه ها که نام بردیم، قابلیت ترجمه کردن متن را دارد اما با یک تفاوت؛ آن هم این که برای ترجمه کردن در این افزونه، باید راه های زیادی را پشت سر بگذارید. مثلا در گوگل ترنسلیت، شما با کلیک کردن یک دکمه، می توانید متن را ترجمه کنید؛ اما در رورسو این گونه نیست اول باید افزونه را سرچ کنید و بعد وارد سایت شوید سپس متن را وارد کنید و بعد نسبت به زبانی که انتخاب کردید، هوش مصنوعی متن را برای شما ترجمه می کند.

نکته منفی این افزونه این است که همانند گوگل ترنسلیت از تمامی زبان ها پشتیبانی نمی کند.

مشهور ترین افزونه های ترجمه کروم,افزونه ترجمه فایر فاکس,افزونه های ترجمه کروم,

Xtranslate

یکی دیگر از افزونه های ترجمه کروم ایکس ترنسلیت می باشد که با قابلیت ترجمه انواع سایت ها، مقاله ها با ترجمه روان، توانسته در میان رده ها قرار گیرد.

Fire fox

افزونه ترجمه فایر فاکس، که همانند گوگل ترنسلیت بسیار مشهور و محبوب است، قابلیتی فراتر از تمامی افزونه ها دارد. اول این که از تمامی زبان های زنده دنیا پشتیبانی می کند و با بالاترین سرعت ممکن آن ها را ترجمه می کند. دوم هم این که علاوه بر متن، وب سایت ها را هم ترجمه می کند. به گونه ای که اگر این افرونه را داشته باشید، از دیگر افزونه ها بی نیاز می شوید. فایر فاکس تنها یک‌ نکته منفی دارد آن هم این که همانند گوگل ترنسلیت، زبان انتخاب شده را به عنوان زبان مقصد انتخاب نمی کند و شما سایت ها را هم که بخواهید ترجمه کنید، باید اول زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

البته فایر فاکس به تنهایی یک مرورگر بسیار مجهز و تکمیل محسوب می شود اما افزونه آن هم برای ترجمه وجود دارد که می توانید با جستجو کردن نام فایر فاکس، از آن استفاده کنید.

Rememberry

اگر به دنبال افزونه ای هستید که تقریبا مشابه افزونه ترجمه فایر فاکس باشد، ریمبری بهترین‌ گزینه است. این‌ افزونه علاوه بر این که متون را به زبان دلخواه ترجمه می کند، وبسایت های بسیار طولانی را هم به راحتی ترجمه می کند.