تکنیک های سئو کلاه سیاه

تکنیک های سئو کلاه سیاه,سئو کلاه سیاه,سئو کلاه سیاه چیست

سئو کلاه سیاه چیست؟ این سوال از پر تکرارترین سوال ها در زمینه سئو و افزایش رتبه سایت است. سئو کلاه سیاه می تواند تاثیرات منفی و نامطلوبی بر وب سایت داشته باشند. از این رو سئو کاران باید سعی کنند که از آن ها استفاده نمایند. با ما همراه باشید تا با برترین تکنیک های سئو کلاه سیاه بیشتر آشنا شوید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

به مجموعه روش ها و تکنیک هایی هایی گفته می شود که از طریق روش های غیر قانونی قصد دارند موجب افزایش رتبه وب سایت شوند. به عبارتی دیگر تمرکز سئو کلاه سیاه بر افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو است و کاربران و مخاطبان سایت در نظر گرفته نمی شوند. افرادی که از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند پیرو قوانین گوگل نیستند و فقط می خواهند به هر طریقی وب سایت شان در صفحه اول گوگل به نمایش درآید.

برترین تکنیک های سئو کلاه سیاه

خرید لینک

خرید لینک یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه است و بیشتر افرادی که می خواهند وب سایت شان در صفحه اول گوگل قرار گیرد و لینک های ورودی بیشتری دریافت نمایند اقدام به خرید لینک می کنند. این تکنیک جز بدترین تکنیک های سئو کلاه سیاه محسوب می شود  هر چند که حتی سایت های بزرگ نیز متاسفانه از آن استفاده می کنند. بسیاری از صاحبان وب سایت ها بر این باور هستند که با خرید لینک به راحتی و بدون پرداخت هزینه جهت تولید محتوا می توانند در پیشنهاد های اول گوگل قرار بگیرند در صورتی که کاملا اشتباه است و نوعی دور زدن گوگل محسوب می شود که ربات های گوگل امروزه سریعا متوجه آن خواهند شد.

استفاده از محتواهای کپی شده

همانطور که می دانید محتوا پادشاه سایت است  و با استفاده از آن به راحتی می توان موجب ارتقا رتبه سایت شد. اما هر محتوایی نمی تواند چنین اثر مثبتی بر سایت داشته باشد و در صورتی که از محتوا کپی شده که نوعی سئو کلاه سیاه است استفاده شود نه تنها رتبه سایت بالا نمی رود بلکه سایت توسط گوگل جریمه نیز خواهد شد.

تکنیک های سئو کلاه سیاه,سئو کلاه سیاه,سئو کلاه سیاه چیست,

کامنت های اسپم

کامنت های اسپم در واقع کامنت هایی هستند که ممکن است شما یا افراد دیگر در زیر یک پست که هیچگونه ارتباطی با آن ندارد قرار دهید  و مثلا به لینک سایت خود اشاره نمایید. چنین اقدامی استفاده از سئو کلاه سیاه است و تاثیری بر رتبه سایت نخواهد داشت. زیرا اکثر سایت ها لینک های درودی به دیگران را به صورت nofollow  می کنند  و به این ترتیب این بک لینک موجب ارتقا رتبه سایت شما نخواهد شد چه بسا جریمه نیز دریافت کنید.

استفاده زیاد از کلمات کلیدی

هر چند در گذشته از این تکنیک برای افزایش رتبه سایت خیلی استفاده می شد اما امروزه تاثیری ندارد و استفاده از آن جریمه سایت توسط گوگل را در پی خواهد داشت. بر اساس قوانین گوگل چگالی مصرف هر کلمه کلیدی در صفحه بین 1الی 3 درصد است و در صورت استفاده بیشتر از این مقدار گوگل صفحه را گم می کند  و به عنوان استفاده کننده از سئو کلاه سیاه به جریمه سایت می پردازد. از طرفی چنین محتوایی هیچگونه ارزش معنایی ندارد.

دوباره عبارت بندی کردن مقاله ها

این روش نیز عملکردی شبیه همان محتوا کپی شده خواهد داشت و می توان گفت نوعی دزدی ادبی است. زیرا تنها با جابجایی عبارت ها یک محتوا جدید تولید شده که دارای شباهت بسیاری به محتوا اصلی است.  الگوریتم های گوگل امروزه بسیار پیشرفته شده اند و به راحتی متن اصلی را از فرعی تشخیص می دهند و سایتی که از این تکنیک سئو کلاه سیاه را استفاده نموده است را جریمه می کند.

استفاده از محتواهای غیر قابل مشاهده

کلمات کلیدی در این روش در پس زمینه مطلب به صورت سفید مورد استفاده قرار می گیرند. در نتیجه از دید کاربر پنهان می مانند. اما این کلمات کلیدی برای موتورهای جستجو قابل مشاهده هستند. در صورت استفاده از این روش نیز چون سئو کلاه سیاه است به احتمال زیاد مورد جریمه گوگل قرار خواهید گرفت. تفاوت این تکنیک با تکنیک پنهان کردن متن این است که در آنجا امکان مخفی کردن کدهای جاوا اسکریپت نیز وجود دارد. در صورتی که در روش محتواهای غیر قابل مشاهده فقط می توان متن را مخفی نمود اما هر دو روش موجب دور زدن گوگل خواهند شد و جریمه دارند.

پهنان کردن متن ها cloaking

این تکنیک نیز از تکنیک های فریب دهنده سئو کلاه سیاه است که مسئول تولید محتوا متنی را تولید می کند که تنها موتورهای جستجو می توانند آن را ببینند و کاربران نمی توانند آن را مشاهده نمایند. این روش قبلا بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه موتورهای جستجو سریعا آن را تشخیص می دهند و سایت را جریمه می کنند.

سخن پایانی

سئو کلاه سیاه دارای روش های متعددی است که استفاده از هر کدام از آن ها به عنوان میانبری راحت برای افزایش رتبه سایت عدم پیروی از قوانین گوگل محسوب می شود و به جای اینکه موجب ارتقا رتبه سایت گردد سبب جریمه شدن سایت و از دست دادن جایگاه آن خواهد شد.