انتخاب دامنه مناسب برای دریافت بهترین نتیجه در سئو

انتخاب دامنه سایت,انتخاب دامنه مناسب,انتخاب دامنه مناسب برای سئو

مراحل انتخاب دامنه مناسب برای وب سایت

انتخاب دامنه مناسب یکی از جذاب ترین قسمت های راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی است و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. با استفاده از یک دامنه مناسب می توانید شاهد پیشرفت و تحولات بسیار مناسبی در سایت خود باشید. در واقع این دامنه بر روی سئو سایت تاثیر گذار است و موجب می گردد که رتبه سایت در موتور جستجو گوگل افزایش یاید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد تاثیر دامنه مناسب بر سئو داشته باشید تا پایان با ما همراه باشید.

انتخاب دامنه سایت,انتخاب دامنه مناسب,انتخاب دامنه مناسب برای سئو,

دامنه چیست و بهترین روش های انتخاب دامنه مناسب کدام است؟

پیش از آنکه به تاثیر دامنه یا دامین بر سئو سایت بپردازیم بهتر است تعریفی از دامنه داشته باشیم. دامنه در واقع همان آدرسی است که کاربران با وارد کردن آن درمرورگرها وارد سایت مورد نظرشان می شوند. این آدرس باید بسیار ساده و با مفهوم باشد و از قوانینی که برای ثبت دامنه وجود دارد پیروی کند تا به راحتی کاربران بتوانند آن را به خاطر بسپارند و برای گوگل قابل تشخیص باشد.

استفاده از نام برند به عنوان نام دامنه

ساده ترین و مطمئن ترین راه برای انتخاب دامنه مناسب برای سایت استفاده از برند و نام تجاری است. زیرا به این ترتیب در ذهن کاربران با نام تجاری تان ثبت خواهید شد و ترافیک سایت افزایش می یابد.

پرهیز از انتخاب دامنه تطبیق دقیق

کارشناسان سئو که به تازگی کار خود را آغاز کرده اند معمولا انتخاب یک دامنه تطبیق دقیق  را برای ارتقا رتبه سایت در گوگل پیشنهاد می کنند که روش نامناسبی است. منظور از دامنه تطبیق دقیق  دامنه ای است که حاوی کلمه کلیدی اصلی سایت می باشد.

استفاده از نام های کوتاه برای دامنه سایت

برای انتخاب دامین سایت بهتر است از نام های کوتاه که کمتر از 12 حرف هستند استفاده کنید، زیرا علاوه بر اینکه به خاطر سپردن آن برای کاربران راحت تر است تاثیر مثبتی بر سئو سایت نیز خواهد داشت.

استفاده از پسوند های رایج جهت ثبت دامنه

بالغ بر 70 درصد کاربران معمولا پسوندهای رایجی مثل ir  و com  را برای یافتن سایت مورد نظر خود در مرورگر استفاده می کنند.به همین دلیل بهتر است شما نیز در انتخاب دامنه سایت از پسوندهای متداول استفاده نمایید.

چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنیم,دامنه چیست,انتخاب دامنه سایت,

انتخاب نام دامنه منحصر به فرد

یکی دیگر از راه های انتخاب دامنه که می توان با استفاده از آن بر سئو تاثیر گذاشت و رتبه سایت را افزایش داد انتخاب نام دامنه منحصر به فرد است که فاقد کپی برداری باشد. از این رو بهتر است هرگز از نام برندهای تجاری معروف در نام دامنه خود استفاده نکنید. زیرا این کار علاوه بر اینکه به اعتبار سایت شما در آینده ضربه خواهد زد بلکه از نظر قانونی نیز مشکلاتی را برای تان ایجاد می کند. بنابراین در انتخاب دامنه مناسب سایت دقت کنید.

از اعداد استفاده نکنید

اگر می خواهید یک نام دامنه مناسب داشته باشید بهتر است از اعداد استفاده نکنید. زیرا کاربران را دچار سو تفاهم می کند که آن را به صورت رقمی بنویسند یا عددی. از طرفی این کار موجب کاهش اعتبار دامنه سایت و تاثیر منفی بر سئو خواهد شد. بنابراین بهتر است جز در موارد خاص از استفاده از اعداد در نام دامنه بپرهیزید.

املای صحیح و روان

در انتخاب نام دامین سعی کنید نامی را انتخاب کنید که دارای املای روانی باشد و به صورت شفاهی به راحتی بتوان آن را منتقل نمود. برخی از برندها عمدا برای آنکه متفاوت باشند  کلمات را با غلط املایی می نویسند و تصور می کنند موجب جلب نظر کاربران و ارتقا رتبه سایت خواهد شد، در صورتی که معمولا چنین اقداماتی نتیجه عکس خواهد داد و باعث می شود که کاربران کلافه شوند و ترجیح دهند به سراغ سایت های مشابه دیگر بروند.

سعی کنید دامنه را به نحوی انتخاب کنید که زمینه کاری تان در آن ذکر شده باشد

انتخاب نام دامنه ای که متناسب و مشابه محتوای سایت باشد در جذب کاربران بسیار تاثیر گذار است و تا حدودی این روش می تواند بر سئو سایت و میزان ترافیک آن موثر باشد.

سابقه دامنه

یکی دیگر از عواملی که بر سئو سایت تاثیر گذار هستند سابقه دامنه است. یعنی سایتی که حدود 7 سال است که از ثبت دامنه آن می گذرد در مقایسه با دامنه ای که حدود چند ماه است که ثبت شده دررتبه بندی های گوگل و نمایش آن در موتورهای جستجو از جایگاه بالاتری برخوردار است.

ارائه اطلاعات کامل برای ثبت دامنه

گوگل معمولا به سایت هایی که صاحبان آن ها در هنگام ثبت دامنه اطلاعات خود به صورت کاملا شفاف و شخصی وارد می کنند بیشتر اعتماد دارد و رتبه بهتری خواهد داد. بنابراین بهتر است برای جلب اعتماد گوگل از وارد نمودن مشخصات عمومی برای ثبت دامنه بپرهیزید و اطلاعات خواسته شده را به بهترین شکل ممکن تکمیل نمایید.

با توجه به این نکات قطعا می توانید نام مناسبی را برای دامنه انتخاب کنید که تاثیر مثبتی بر سئو سایت نیز داشته باشد.