راهنمای انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای محتوا

انتخاب بهترین کلمات کلیدی,انتخاب کلمه کلیدی سئو,بهترین کلمات کلیدی

انتخاب کلمه کلیدی سئو اگر به درستی انجام شود، به شما این قدرت را می دهد که درک درستی از مخاطب هدف خود داشته باشید و دقیقا بدانید که مخاطبان شما به چه صورت محصولات و یا خدمات شما را در گوگل جستجو می کنند. کلمه کلیدی به کلمه ای می گویند که افراد در موتور های جستجو وارد می کنند تا اطلاعات خاصی را پیدا کنند. معمولا عبارت های جستجوی اکثر افراد بین ۳ تا ۵ کلمه است، چنین عبارت هایی ممکن است عبارت های جستجو، عبارت های پرس و جو و عبارت های کلید واژه نامیده شوند. از میان تمام این توصیف ها، برخی افراد بیشتر اوقات آن ها را با نام کلید واژه می شناسند.  دقت داشته باشید یکی از نکات مهم در خصوص سئو گذاری مطالب، انتخاب کلمات کلیدی در یک مقاله است که هر نویسنده ای باید به آن دقت کند و در انتخاب بهترین کلمات کلیدی خلاقیت به خرج دهد.

برای انتخاب کلمات کلیدی به این نکات مهم توجه کنید

 • انتخاب کلمات کلیدی مانند محتوا و تصاویر استفاده شده برای یک مطلب بسیار مهم است.
 • تحقیق و انتخاب در مورد کلماتی که کاربران مورد هدف شما برای رسیدن به محصولات یا خدمات تان در موتور های جست‌ و جو سرچ می کنند، در تعیین استراتژی محتوایی برند تان، تاثیر خواهد داشت.
 • از کلمات مرتبط گوگل استفاده کنید.
 • با وارد کردن هر عبارت در جست‌ و جوی گوگل، پس از نمایش نتایج به دست آمده، تعدادی کلمات مرتبط با آن عبارتی که در گوگل جست ‌و جو کرده ‌اید، در پایین صفحه، قابل مشاهده است. این کلمات در واقع همان عباراتی هستند که کاربران، در گوگل جست ‌و جو می ‌کنند و شباهت زیادی با عبارت مورد نظر شما دارند.
 • توجه به ابزار های کمک کننده در انتخاب بهترین کلمات کلیدی و راهنمایی گرفتن از آن ها می تواند به دست یابی و رسیدن به نتایج بهتر به شما تا حد زیادی کمک کند. جست و جوی کلمات کلیدی تنها برای دانستن تعداد جست و جو های کلمه مورد نظر در موتور های جست و جو نیست، بلکه آشنایی با مکانیسم و روند انتخاب کلمات کلیدی به وسیله کاربران نیز می باشد.
 • نحوه استفاده از کلمات کلیدی پر سرچ و مناسب در زمینه کار مربوطه، از نکاتی است که در پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی به کار می رود. این کلمات برای بالا بردن امتیاز سایت توسط گوگل و امکان شانس بیشتر برای سرچ شدن توسط مخاطبان کاربرد دارند. همچنین در هر حوزه کاری و فعالیت، یک سری کلمات مهم و پر سرچ وجود دارند که باید آن ها را پیدا کرد و در محتوای مربوطه به کار برد.

انتخاب بهترین کلمات کلیدی,انتخاب کلمه کلیدی سئو,بهترین کلمات کلیدی,

روش های مختلف برای پیدا کردن کلمات کلیدی

 1. از طریق کلماتی که افراد جستجو می کنند تا خدمات یا سرویس شما را پیدا کنند.
 2. بررسی کلمه های کلیدی در سایت های رقبا.
 3. پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی از طریق مشکلاتی که مشتریان بالقوه شما در صدد هستند تا با محصول یا خدمات شما برطرف کنند.
 4. از طریق صفحات معادل در وب سایت رقبا.
 5. با استفاده از پیشنهادهای جستجوی مرتبطی که در موتور های جستجوی برتر وجود دارد.

یافتن بهترین کلمات کلیدی,انتخاب بهترین کلمات کلیدی,انتخاب کلمه کلیدی سئو,

روش ها و تکنیک های زیادی برای تحقیق و یافتن عبارت های کلیدی وجود دارد که تمامی آن ها نیز مورد استفاده صاحبان سایت های مختلف قرار می گیرند. برخی از این تکنیک ها مخصوص یک دسته از کسب و کار های خاص می باشد. اما گاهی اوقات بسیاری از افرادی که می خواهند روی سئو سایت خود کار کنند، این مراحل را نادیده می گیرند و بی تفاوت دست به تولید محتوا می زنند. به دلیل این که تحقیق کلمات کلیدی یک کار تقریبا زمان بر است. استفاده از ابزار ها و مراجع مختلف برای پیدا کردن بهترین کلمه های کلیدی، می تواند به رسیدن به نتیجه نهایی و جامع بسیار کمک کننده باشد. هر یک از ابزار های کمک کننده در این زمینه تنها بخشی از جامعه آماری را در اختیار دارند و اگر از آن ها به تنهایی استفاده شود، عملا بخشی از این کلمات کلیدی از دست داده می شوند.

یافتن بهترین کلمات کلیدی در واقع حکم یک راهنما را دارند که افراد مختلف را به محتوای سایت شما وصل می کنند. این عبارت ها اطمینان حاصل می کنند که محتوای تولید شده توسط شما قابلیت جستجو و ارزش دریافت رنک های برتر را داشته باشد. یکی دیگر از دلایل مهمی که انتخاب کلمات کلیدی برای سایت را به یک مفهوم بسیار با ارزش تبدیل کرده است، امکان ایجاد یک استراتژی بسیار قدرتمند برای تولید محتوا می باشد. مطمئنا با داشتن یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا، روند سئو سایت شما نیز پیشرفت های زیادی پیدا خواهد کرد. از این رو قبل از نوشتن و یا تولید کردن هر محتوا پیشنهاد می شود با توجه به موضوع، انتخاب بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید و در متن تان به کار ببرید.