مشکلات رایج در سئو و نحوه حل کردن آن ها

آموزش سئو,ایرادات سئو,ایندکس

ایرادات سئو و دردسرهایی که ایجاد می کند به یکی از دغدغه های اصلی وب مسترها تبدیل شده است. به طوری که برخی از وب سایت ها چون قادر به حل کردن مشکلات سئو سایت خود و ادامه فعالیت نیستند ترجیح می دهند که بیخیال کسب درآمد در دنیای مجازی و بستر اینترنت شوند.  با تسلط کامل بر سئو و رعایت تمامی تکنیک ها و قواعد آن به راحتی می توان بسیاری از مشکلات سئو را حل نمود و به یک وب سایت قدرتمند در میان رقبا تبدیل شد که در نتایج اولیه جستجو گوگل قرار دارد. با ما همراه باشید تا به بررسی مشکلات سئو و راه حل آن ها بپردازیم.

ایندکس نا مناسب صفحات

در بررسی مشکلات سئو یکی از مواردی که معمولا با آن مواجه می شویم ایندکس نامناسب صفحات است. تمامی وب سایت ها دوست دارند گوگل رتبه بالاتری را به صفحات سایت آن ها اختصاص دهد، این در حالی است که گوگل فقط صفحاتی که ربات های آن می تواند به آن راه یابند را برای رتبه بندی در نظر می گیرد. با استفاده از Google Search Console به راحتی می توان متوجه شد که در ایندکس صفحات سایت مشکل وجود دارد یا نه. در بیشتر مواقع مشکلات ایندکس وب سایت داخلی هستند که با ارزیابی کامل وب سایت می توان به یافتن و رفع این مشکل پرداخت.

انتخاب افزونه ها

در آموزش سئو توصیه می شود که از افزونه ها استفاده گردد تا کاربران دسترسی مناسبی به سایت و محتوا آن داشته باشند. اما گاهی اوقات برخی از صاحبان وب سایت ها بیش از اندازه از افزونه های وردپرس استفاده می کنند که موجب سنگین شدن سایت و کاهش سرعت آن می شود. سایت هایی که به دنبال بالا رفتن رتبه هستند باید حتما از افزونه های مناسبی استفاده کنند.

افراط نمودن در انتخاب لینک داخلی

با استفاده از تکنیک لینک سازی در سئو به راحتی می توان رتبه سایت را بهبود بخشید، اما این کار نیز باید به درستی و به صورت اصولی انجام شود. زیرا لینک سازی های بیش از حد و همچنین لینک سازی بی هدف می تواند مشکلاتی را برای وب سایت ایجاد کند و نتیجه معکوسی داشته باشد. لینک سازی افراطی سبب حواس پرتی کاربران و خارج شدن آن ها از سایت می شود.  لینک هایی که در صفحات وب سایت های مختلفی قرار می گیرد باید با موضوع و محتوا وب سایت مرتبط باشد تا کاربران مدت زمان بیشتری در سایت حضور داشته باشند و رتبه سایت افزایش یابد. در غیر اینصورت کاربران سردرگم می شوند و سریعا از سایت خارج خواهند شد.

درک متن جایگزین تصویر

خیلی از صاحبان وب سایت ها تنها به تولید محتوا متنی می پردازند و توجه کمتری به محتوا بصری مانند ویدئو و تصویر دارند. این یکی از ایرادات سئو است و به منظور جذب کاربران بیشتر به سایت باید حتما از تصاویر نیز در محتوا متنی استفاده نمود. انتخاب تصاویر مناسب و نام و توضیح مناسب برای آن ها به عنوان متن جایگزین تاثیر بسزایی در افزایش رتبه سایت دارد.

استفاده نمودن از محتواهای تکراری

در بررسی مشکلات سئو استفاده از محتواهای تکراری بارها مشاهده شده است که می تواند نابودی سایت و افت رتبه آن را به دنبال داشته باشد. در صورتی که یک محتوا برچسب گذاری های فراوانی داشته باشند گوگل آن را یک محتوا تکراری می داند و آثار نامطلوبی به دنبال خواهد داشت. برای رفع این مشکل بهتر است که مهم ترین موضوعات به عنوان برچسب انتخاب شوند و تنها یک الی دو دسته بندی برای هر محتوا مورد استفاده قرار بگیرد. گاهی اوقات برخی از پست ها اصلا به برچسب نیاز ندارند و نباید از برچسب برای آن ها استفاده نمود.

آموزش سئو,ایرادات سئو,ایندکس,

نادیده گرفتن تگ های H1

هر چه قدر که سابقه وب سایت بیشتر شود و صفحات آن افزایش یابد ناخواسته محتواهای تکراری بیشتری در سایت قرار می گیرد که می تواند تاثیر نامطلوبی بر سایت داشته باشد. در چنین شرایطی برخی از وب سایت ها احساس می کنند که باید از چندین صفحه با تگ H1 یکسان استفاده نمایند  و این روش موجب می شود که از سوی موتورهای جستجو هشدار دریافت کنند و سایت امتیاز منفی دریافت کند و رتبه آن کاهش یابد. برای رفع این مشکل باید حتما از ایده های ناب و خلاقیت برای تولید محتوا به روز و غیر تکراری استفاده نمود. علاوه بر این با توجه به هوشمند تر شدن موتورهای جستجو دیگر نباید در استفاده از کلمات کلیدی در محتوا و متا تگ های صفحه افراط نمود زیرا ربات های موتورهای جستجو سریعا آن را تشخیص می دهند و به جریمه سایت می پردازند.

سخن پایانی

موارد بسیاری وجود دارد که با بررسی وب سایت خود می توانید به مشکلات و ایرادات سئو سایت تان پی ببرد و آن ها را رفع نمایید تا بتوانید به راحتی جایگاه سایت خود را در رتبه بندی هاس گوگل ارتقا بخشید.