بررسی همه جانبه مزایای ایمیل مارکتینگ

ابزار ایمیل مارکتینگ,ایمیل مارکتینگ,کاربرد ایمیل مارکتینگ

امروز با بررسی مزایای ایمیل مارکتینگ در خدمت شما دوستان خواهیم بود. یکی از روش های تبلیغاتی که مقرون به صرفه است میتوان به ایمیل مارکتینگ اشاره کرد. بسیاری از شرکت ها یا کسب و کار ها برای تبلیغات خود کرد بتوانند بیشترین مشتری را داشته باشند و در عین حال هزینه زیادی برای تبلیغات صرف نکنند از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند هرچند که امروزه ابزار های تبلیغات در دنیای مجازی زیاد شده اما هنوز هم ایمیل مارکتینگ طرفداران بسیاری را دارد.

در این مقاله سعی بر این است که به سوالات زیر پاسخ داده شود:

  1. ایمیل مارکتینگ چیست؟
  2. مزایا ایمیل مارکتینگ چیست؟
  3. برخی از بهترین ابزارهای رایگان ایمیل مارکتینگ کدام اند؟

1: ایمیل مارکتینگ چیست ؟

میتوان اینگونه تعریف کرد ارسال پیام از طریق ایمیل به سرتا سر کشور برای جذب مخاطب تعریف کرد ؛ که این پیام میتواند حاوی تبلیغات ، پیشنهادات جذاب ، درخواست برای همکاری با افراد و … باشد.

2 : معایب و مزایای ایمیل مارکتینگ چیست ؟

ابتدا به سراغ برخی از  مزایای ایمیل مارکتینگ میرویم :

1: اجرای آسان : این ویژگی  باعث میشود که حتی افرادی که آموزش چندانی ندیده اند بتوانند از این ایمیل مارکتینگ استفاده کنند و از طرفی دیگر این ابزار تبلیغاتی در ابتدا هیچ هزینه ای ندارد بنابراین کار با ایمیل مارکتینگ دشوار نیست .

  1. ابزار تبلیغی آنلاین که ارزان است : شغل های که در ابتدای کار خود بودجه زیادی ندارند میتوانند به جای تبلیغات با هزینه زیاد از ایمیل مارکتینگ استفاده کنند و از این طریق مخاطبان زیادی را جذب کنند .

در ابتدای تبلیغ همانطور که گفته شد نیازی به صرف هزینه نیست ؛ میتوانند از سایت های کمک بگیرند که در ابتدا هیمن امر کفایت میکند البته باید ذکر کرد تا رسیدن مخاطبان به حد معینی که همان سایت مشخص میکند رایگان میباشد .

ابزار ایمیل مارکتینگ,ایمیل مارکتینگ,کاربرد ایمیل مارکتینگ,

بعد ها با رشد کسب و کارتان میتوانید با هزینه کردن ایمیل را برای افراد بیشتری ارسال کرد .

  1. پیام های شخصی سازی شده: اگر از مخاطبان خود اطلاعاتی مانند: جنس، سنشان و نیازهای که دارند و حتی علایقشان را جمع آوری کرد میتوان براساس اطلاعاتی که از آن ها گرفتید برای هرکدام ایمیل های متربط با آن را ارسال کنید و در راستای این ویژگی ایمیل مارکتینگ هر مخاطب ایمیل مربوط به خواسته خود را دریافت میکند که در این صورت این ویژگی بسیار مفید خواهد بود.
  2. بالا بودن نرخ بازگشت سرمایه : به این معنی است که نسبت به هزینه ای که صرف این کار کرده اید چقدر سود خواهید برد. نرخ بازگشت ایمیل مارکتینگ حدود 320 درصد است

به عنوان مثال ، اگر شما برای کسب شما برای کسب و کار خود حدود 200 هزار ریال سرمایه گذاری کنید علاوه بر هزینه ای که صرف کردید 620 هزار ریال سود خواهید کرد.

5.در دسترس بودن ایمیل مارکتینگ برای همه افراد : فرقی ندارد که کسب و کار شما در چه سطحی باشد یا اینکه شرکت شما بزرگ است یا کوچک، مهم این است که میتوانید از ایمیل مارکتینگ برای معرفی و جذب مخاطب استفاده کنید .

6.بازدهی بیشتر نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی : امروزه افراد با دغدغه های زیادی که دارند بعضا فرصتی برای رفتن به شبکه های اجتماعی ندارند اما قادر به چک کردن ایمیل خود هستند .

طبق آماری که وجود دارد روزانه بالغ بر 68% افراد با وجود همه شلوغی ها، اینباکس های خود را چک میکنند که این موضوع اهمیت ایمیل مارکتینگ را افزایش میدهند.

بعد از گفتن مزایای ایمیل مارکتینگ به سراغ معایب آن میرویم :

1.اسپم شدن : اسپم شدن به این معنی است که پیام متفاوتی در قالب های مختلف را بدون در نظر گرفتن مخاطب و ارسال مکرر آن همچنین ارسال برای افراد زیادی این مشکل را ایجاد میکند که اگر از اسپم شدن پیام های ارسالی جلوگیری نشود باعث از بین رفتن اعتبار شرکت و یا کسب و کار شما میشود .

  1. مشکلات طراحی :باید ایمیلی را طراحی کرد که محتوای آن برای مخاطب جذاب باشد مثلا شامل تصاویری مرتبط با موضوع را داشته باشد و باید در تمام نمایشگر ها باید به خوبی دیده شود که این کار بسیار حرفه ای است و کار آسانی هم نیست .

3 . ایمیل های ارسال نشده :با توجه به اهمیتی که ایمیل به خود گرفته میتوان دلایل زیادی باشد مثلا میتواند به این علت باشد که زمانی که افراد ازآپدیت صحفه ایمیل خود غافل میشوند؛ یا اینکه تبلیغات شما دارای واژه های همچون «رایگان » باشد با توجه به دیدگاه مردم در این مورد امکان اسپم شدن را دارد.

مزایای ایمیل مارکتینگ,ابزار ایمیل مارکتینگ,ایمیل مارکتینگ,

3:برخی از بهترین ابزار های رایگان ایمیل مارکتینگ کدام اند ؟

Mail Chimp

Cake mail

Fresh Mail

Mail jet

AWeber

Vertical Response

Tiny letter

Social Media Share Link Generator

HTML Formatter

در این مقاله برخی از  ابزار های ایمیل مارکتینگ را برای شما معرفی کردیم و استفاده از هرکدام را تجربه کنید تا بهترین نوع ابزار ایمیل مارکتینگ را دارا باشید.