بک لینک فالو و کاربردهای مهم آن در سئو

بک لینک در سئو,بک لینک در سئو چیست,بک لینک فالو

بک لینک در سئو، لینکی است که از سایتی به سایت دیگر داده می شود، در تعریفی خلاصه می توان گفت اگر سایت X آدرس سایتY را در داخل متنی لینک کند، سایت Y می تواند یک بک لینک از سایت X دریافت کند. در واقع به این عمل در اصطلاح لینک سازی یا لینک بیلدینگ گفته می شود، لینک سازی های داخلی را نمی توان شامل بک لینک دانست به عبارتی دیگر لینک های داخلی یک دامنه بک لینک نمی باشند.

در سئو و بهینه سازی سایت بک لینک فالو دارای اهمیت زیادی است و همیشه متخصصین سئو سعی دارند برای ارتقا رتبه سایت خود بک لینک بیشتری را دریافت کنند، اما در جریان هستید که هرچه در سئو زیاده روی شود به جای تاثیر مثبت، تاثیر منفی برای سایت خواهد داشت. بک لینک در سئو باید به شکلی کاملا اصولی صورت بگیرد و اگر به شکل انبوه و اسپم لینک سازی شود ممکن است با جریمه های سنگین گوگل همراه باشد چرا که لینک سازی های بی رویه یکی از دلایل پنالتی شدن سایت در گوگل است. بک لینک ها دارای انواع مختلفی هستند اما در بین آن ها دو نوع بیشتر معروف هستند؛ لینک نوفالو(Nofollow) و لینک فالو(follow).

بک لینک را از کجا بخریم؟ چطور تهیه کنیم؟

اگر برای اولین بار قصد خرید بک لینک در سئو را دارید و تا به حال بک لینک خریداری نکرده اید بهتر است که سمت خرید بک لینک نروید در صورتی اقدام به خرید کنید که قبل از خرید مطالعه کافی در این زمینه را داشته باشید و علاوه بر آن سعی کنید که آموزش خرید بک لینک را فرا بگیرید یا اگر وقت کافی ندارید می توانید انجام این امور را به یک متخصص سئو بسپارید، برای خرید بک لینک بهتر است از مشاوران در این عرصه کمک بگیرید چرا که تمام مطالبی که برای خرید بک لینک در سایت ها وجود دارد ناقص است و به طور کامل نمی تواند شما را راهنمایی کند.

بک لینک در سئو,بک لینک در سئو چیست,بک لینک فالو,

بک لینک خوب و بد چیست؟

بک لینک فالو خوب، به بک لینک هایی گفته می شود که به صورت طبیعی توسط نویسنده یا مدیر سایت به سایت شما همراه با یک متن و عبارت مرتبط به سایت شما ایجاد شده باشند. این بک لینک ها دارای قوانین و اصولی هستند به طوری که نباید از سایت های اسپم بیایند، نباید تعداد لینک های خروجی آن بسیار زیاد باشد همچنین از سایتی که دارای اعتبار پایینی است و شبیه به اسپم است نباید بیایند، نباید سایتی که به شما لینک می دهد از نظر موضوعی با سایت شما بی ارتباط و بیگانه باشند.

بک لینک های بد و مضر بک لینک هایی هستند که از سایت های غیر مرتبط می باشند، برخلاف بک لینک های خوب دارای لینک های خروجی بسیار زیادی هستند، از سایت های دارای اعتبار پایین و اسپم شده هستند. بک لینک های مضر دارای ویژگی های زیر هستند؛

لینک شدن کلمه کلیدی مهم در سایت: مثلا اگر شما سایتی دارید که درباره سئو است، در همه جا به کلمه سئو لینک شود تاثیربک لینک در سئو بد و مضر شناخته می شود، چرا که معمولا کاربران دست به انجام چنین کاری نمی زنند مگر این که در قبال آن پولی را دریافت کرده باشند.

لینک شدن سایت در تمام صفحات سایت: وجود چنین موردی نیز باعث می شود که بک لینک فالو تبدیل به یک بک لینک بد شود، چرا که معمولا مدیر سایت حاضر نمی شود که لینک کسی دیگر در تمام صفحات خود قرار دهد مگر این که در قبال انجام این کار پولی دریافت کند.

لینک شدن سایت شما در سایت غیرمرتبط با موضوع سایت: معمولا بیشتر کاربران در سایت خود لینک هایی را قرار می دهند که با موضوع وبلاگ شان ارتباط دارد. اگر موضوع سایت شما درباره بهینه سازی و سئو باشد و در سایت درباره اسب فروشی لینک دهید مسلما بک لینک شما یک بک لینک فالو بد شناخته می شود.

تاثیربک لینک در سئو,بک لینک در سئو,بک لینک در سئو چیست,

چه مواردی در کیفیت بک لینک ها اثرگذار است؟

Anchor text

انکر تکست همان عبارت و متنی است که به یک صفحه دیگر لینک می شود، در واقع اگر شما از یک عبارت مرتبط با صفحه ای که می خواهید به آن لینک دهید استفاده کنید می توان گفت که تاثیر بک لینک در سئو این است که شما یک سیگنال به گوگل فرستاده اید که انکر تکست مرتبط با این صفحه است و گوگل قادر است رتبه آن کلمه را با توجه به دیگر عوامل افزایش دهد.

Domain Authority

این عامل توسط شرکت Moz ایجاد شده است، تعداد لینک های ورودی، سن دامنه، کیفیت لینک ها، فعالیت سایت در شبکه های اجتماعی در کاهش یا افزایش این عامل اثرگذار هستند، در مشخص کردن کیفیت یک بک لینک فالو این امتیاز می تواند بسیار اثرگذار باشد.

 

Page Authority

اعتبار صفحه که توسط شرکت moz ارائه شده است، که در این مورد لینک های ورودی، کیفیت آن ها و اعتبار صفحه مشخص می شود.