چگونگی عملکرد موتور های جستجو

ایندکس,رتبه بندی,موتورهای جستجو

ایندکس,رتبه بندی,موتورهای جستجو,

یکی از موضوعاتی که برای صاحبان سایت ها بسیار حائز اهمیت است، نحوه عملکرد موتور های جستجو می باشد. موتور های جستجو می توانند به راحتی خطا های ریز و درشت وب سایت ها را متوجه شوند و با روش های گوناگون از آن ها جلوگیری نمایند.

اگر می خواهید با عملکرد موتور های جستجو بیش تر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه تان قرار دهید.

نحوه عملکرد موتور های جستجو

امروزه انواع مرورگر ها و موتور های جستجو وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارا می باشند. در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با موتور های جستجو گوگل آشنا نماییم.

  • خزیدن یا کرال

اولین موردی که می خواهیم به آن اشاره نماییم، خزیدن و یا همان کرال است. در این مرحله موتور های جستجو ربات هایی را به سوی وب سایت ها هدایت می نمایند که به این گونه ربات ها کرالر نیز می گویند. کرالر ها می توانند طی چندین مرحله وارد سایت شما شوند و به موشکافی آن بپردازند.

لازم به ذکر است که کرالر ها قادر هستند تا با دقت نوع محتوای شما را مورد بررسی قرار دهند. بدین منظور توصیه می گردد تا حتما از محتوا های یونیک در صفحات خود استفاده کنید تا از طرف ربات های گوگل جریمه نشوید.

  • ایندکس

پس از این که کرالر ها وظایف خود را به درستی انجام دادند، نوبت به نمایه سازی می رسد. موتور های جستجو در این مرحله تمامی محتوا های وب سایت مد نظر را دسته بندی می نمایند  و در آخر در قسمت دیتابیس سیو می کنند.

حال ممکن است برخی از افراد با خود بپرسند که ذخیره و دسته بندی محتوای وب سایت ها چه اهمیتی خواهد داشت، در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم هنگامی که این اقدام صورت می گیرد کاربران با یک سرچ کوچک می توانند محتوا و اطلاعات مد نظر خود را دریافت نمایند.

  • رتبه بندی

از دیگر عملکرد موتور های جستجو، می توان به رتبه بندی وب سایت ها اشاره نمود. در این مرحله هنگامی که کاربران عبارت مد نظرشان را جستجو می کنند، موتور های جستجو سعی می نمایند بهترین وب سایت به آن ها نشان داده شود.

شما می بایست همواره تلاش نمایید تا وب سایت و صفحات تان در رتبه مناسبی از گوگل قرار گیرند تا بتوانید به راحتی کسب درآمد کنید.

حال که با نحوه عملکرد موتور های جستجو آشنا شدید، بهتر است با ما در ادامه مقاله همراه بمانید تا از اهمیت سئو در گوگل نسبت به سایر مرورگر ها آگاه گردید.

چرا سئو برای گوگل مهم تر از سایر موتور های جستجو است؟

ایندکس,رتبه بندی,موتورهای جستجو,

بسیاری از افراد همواره می پرسند که چرا سئو برای گوگل مهم تر از سایر موتور های جستجو تلقی می شود؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم اکثر کاربران ترجیح می دهند تا مطالب مورد نیاز شان را در گوگل جستجو نمایند، بدین منظور اغلب سئو کاران تمرکز شان بر روی موتور های جستجوی گوگل می باشد.

در این قسمت ازمقاله سعی نمودیم تا شما را با عملکرد موتور های جستجو آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق بتوانید با دقت بیش تری به بهینه سازی وب سایت خود بپردازید.