معرفی ابزارهای شناسایی لینک های اسپم

حذف لینک های اسپم,لینک اسپم سایت,لینک های اسپم

لینک اسپم سایت یک نوع هرز نامه است که از طریق تجزیه و تحلیل وب، با استفاده از ابزار وب مستر گوگل قابل مشاهده می باشد و معمولا مدیر وب سایت می تواند آن را ببیند. این نشان می دهد که از طریق اسپم ها می توان ترافیک جعلی و تعداد بازدید های سایت را افزایش داد که راه کار هوشمندانه و غیر اخلاقی برخی از وب مستر ها است. البته ناگفته نماند بسیاری از رقبا نیز برای این که یک سایت افت کند لینک سایت رقیب را در سایت های اسپم قرار می دهند. بنابراین باید مراقب بود و هر چند وقت یک بار بک لینک های سایت را مورد بررسی قرار داد.

مهم ترین ابزار شناسایی لینک های اسپم استفاده از فایل های disavow در زمان های مشخصی می باشد. این ابزار که توسط شرکت گوگل به سئو کارها معرفی شده است می تواند هنگام محاسبه رتبه ای که از طرف موتورهای جستجوگر به سایت شما داده می شود بک لینک های مضر و بی کیفیت را شناسایی کند و آن ها را در رتبه بندی نادیده بگیرد. هنگامی که لینک های عیب دار در موتورهای جستجو دیده شد، استفاده از فایل disavow می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

حذف لینک های اسپم چگونه انجام می شود؟

برای حذف لینک های اسپم می توانید با مسئول وب سایتی که این بک لینک ها از آن جا آمده اند تماس بگیرید و از آن ها بخواهید که لینک های مورد نظر را حذف کنند. برای انجام این کار باید ابتدا اطلاعات تماس آن ها را پیدا کنید و با فرستادن ایمیل از آن ها چنین درخواستی کنید.

یا این که می توانید لیست تمامی سایت هایی را که به شما لینک داده اند را دانلود کنید و آن ها را بررسی کنید.

  • ابتدا در صفحه اصلی Google Search Console روی سایت مورد نظر کلیک کنید.
  • سپس در منوی اصلی روی گزینه Search Traffic بزنید.
  • بر روی Link to Your Site کلیک کنید و وارد قسمت Download more sample links شوید.
  • در آخر نیز بر روی Download latest links کلیک کنید.

قبل از این که از ابزارهای شناسایی لینک های اسپم استفاده کنید بهتر است لینک های مضر را تشخیص دهید و سپس ابزار مناسب را انتخاب کنید. زیرا تعداد بالایی از لینک های بی کیفیت و نا معتبر باعث می شود تا به سایت شما لطمه وارد شود و گوگل نیز امتیاز شما را کاهش دهد. بک لینک ها غالبا اتوماتیک هستند و بیشتر اوقات بدون اجازه وارد سایت شما می شوند.

این بک لینک ها می توانند علاوه بر لطمه ای که به سایت شما وارد می کنند باعث شوند که گوگل شما را به صورت دستی نیز جریمه کند. چنان چه در ترافیک طبیعی وب سایت افتی دیده شد و یا اگر از ایندکس های موتور گوگل بیرون شدید لازم است تا توسط ابزارهای کارآمدی مانند  DNS سایت خود در مورد لینک اسپم بررسی کنید.

حذف لینک های اسپم,لینک اسپم سایت,لینک های اسپم,

چند نکته مهم در مورد لینک های اسپم

  • توجه داشته باشید که با آپلود یک فایل جدید، فایل قبلی از بین می ‌رود. پس اگر قصد دارید تعدادی لینک جدید را Disavow کنید، باید فایل قبلی را دانلود کنید، لینک‌ های جدید را اضافه کنید و مجددا آپلود کنید.
  • یکی از مهم ترین فاکتورهای گوگل برای امتیاز دهی، کیفیت لینک اسپم سایت است و برای دستیابی به این امر مهم بسیار تلاش کرده است. از این رو قبل از هر چیزی به کیفیت اسپم باید توجه داشته باشید.
  • فراموش نکنید که فرایند پردازش فایل مدتی طول می ‌کشد. گوگل فایلی را که ارسال کرده‌ اید در فهرست بررسی قرار می ‌دهد و مجددا سایت ‌ها و صفحات را بررسی می ‌کند. ممکن است این روند چند هفته طول بکشد، به همین علت بهتر است صبوری کنید.
  • به این نکته نیز توجه داشته باشید؛ لینک ‌هایی که Disavow شده باشند، از سرچ کنسول حذف نمی ‌شوند و هم چنان می‌ توانید آن ‌ها را ببینید، اما تاثیر شان از بین می ‌رود.
  • دقت داشته کنید که یکی از مشکلاتی که بسیاری از سایت ها گرفتار آن هستند، لینک اسپم سایت است که نه تنها جریمه سایت را به دنبال دارد، بلکه موجب حذف برخی از صفحات از نتایج گوگل می شود و زحماتی که روی سایت کشیده شده است را هدر می دهد. در صورت مواجه شدن با این مشکل بهتر است، ابتدا آگاهی و اطلاعات کاملی داشته باشید سپس دست به اقدام بزنید.

همان طور که تا این قسمت از مطلب متوجه شدید؛ مهم ترین ابزار شناسایی این لینک ها استفاده از فایل های disavow در زمان های مشخصی می باشد. این ابزار می توانند هنگام محاسبه رتبه ای که از طرف موتورهای جستجوگر به سایت شما داده می شود لینک اسپم سایت مضر و به درد نخور را شناسایی کند و آن ها را در رتبه بندی نادیده بگیرند. همچنین گوگل برای این که کیفیت نتایج جستجو را ارتقا ببخشد، روشی را ایجاد کرد تا به وسیله آن وب سایت هایی را که لینک هایی با کیفیت خوب را از طریق منابع قانونی ایجاد می کنند شناسایی کند و وب سایت هایی را که از لینک های مربوط به اسپم استفاده می کنند جریمه کند تا به این طریق چنین لینک هایی را فیلتر کرده باشد. به همین علت چگونگی حذف لینک های اسپم بسیار مهم می باشد و در حال حاضر به یکی از بخش های اصلی سئو تبدیل شده است.