سئو منفی و راه های جلوگیری از آن

روش های جلوگیری از سئو منفی,سئو سایت,سئو منفی

سئو منفی باعث می شود که رقیبان تلاش کنند جایگاه سایت شما را در نتایج جستجوی گوگل پایین بیاورند و از این طریق بازدید سایت شما را کاهش دهند. این روش در بیشتر اوقات همان تکنیک های کلاه سیاه هستند و تکنیک های سئو کلاه سیاه ممکن است در بازه زمانی کوتاهی موجب بهبود جایگاه یک سایت شوند ولی اصرار به استفاده از آن ها در درازمدت می تواند موجب جریمه سایت، افت رتبه و یا حتی حذف از نتایج جستجو شود.

انواع سئو منفی

  • هک شدن سایت

تکنیک های سئو منفی داخلی پیچیده تر و سخت تر از روش خارجی آن است. زیرا برای انجام آن، دسترسی مستقیم به پنل مدیریت یا هاست سایت مورد نیاز خواهد بود. در واقع این تکنیک های داخلی زمانی قابل اجرا هستند که سایت شما توسط فرد متخاصم هک شده باشد. هک کردن سایت ها در گذشته هدفی جز خود نمایی یا قدرت نمایی نداشته است و معمولا نتیجه آن قرار دادن صفحه ای سیاه رنگ با نام و مشخصات هکر بود که به سرعت توسط مدیر سایت برطرف می شد.

  • لینک سازی مخرب برای سایت رقیب

در این روش فرد مهاجم دسترسی به سایت و یا محتوای صفحات شما ندارد در نتیجه کلیه فعالیت های خود را بر روی لینک سازی های مخرب برای سایت شما متمرکز می کند. دسترسی به اطلاعات هاست یا پنل مدیریت سایت ها کار دشواری است و در واقع نیازمند عبور از سد امنیتی سایت هدف است. از این رو سئو منفی خارجی بیش تر از سئو داخلی مورد توجه قرار گرفته است.

  • کاهش سرعت سایت

سرعت سایت یکی از مهم‌ ترین عواملی است که اگر پایین باشد، سریعاً باعث کاهش مخاطبان می ‌شود، به همین علت سعی کنید که حتماً سرعت سایت خود را بالا ببرید.

  • کپی کردن مطالب سایت دیگران

شما ممکن است که برای این که بخواهید بک لینکی از دیگر سایت ‌ها دریافت کنید، مطالب سایت خود را عیناً کپی کرده و در شبکه‌ های اجتماعی یا سایت‌ هایی را که پر بازدید هستند، قرار دهید. یا حتی بخواهید مطلبی در سایت خود قرار دهید، ولی عین جملات در دیگر سایت ‌ها نیز وجود داشته باشد. در هر دو مورد، گوگل محتوای سایت شما را کپی شده می داند و شما را جریمه خواهد کرد.

روش های جلوگیری از سئو منفی,سئو سایت,سئو منفی,

روش هایی برای جلوگیری از سئو منفی

  • از سرویس دریافت ایمیل گوگل وبمستر تولز استفاده کنید و همچنین اطلاعات خود را در بینگ وبمستر تولز به روز رسانی کنید تا در هنگام دریافت پیغامی آن را دریافت کنید.
  • برای آدرس سایت خود و کلماتی که ممکن است از طریق آن ها سایت شما صدمه ببیند اخطار قرار دهید.
  • یک نمونه دیگر از روش های جلوگیری از سئو منفی این است کن سایت خود را در بازه های زمانی متفاوت مورد بررسی قرار دهید. می توانید کسی را استخدام کنید که هر روز یا هر هفته سایت شما را در کلمات کلیدی که مدنظر تان است مورد بررسی قرار دهد.
  • لینک های ارسال شده به وب سایت تان را از طریق سایت هایی مانند Open Site Explorer یا AHREF’s مورد بررسی قرار دهید. فاکتورهای لینک ها را مورد بررسی قرار دهید و اگر تغییر شدید و قابل بررسی ای در لینک ها و فاکتورهای مورد بررسی دیدید دقت خود را افزایش دهید.
  • برای جلوگیری از هک شدن سایت، مهم ترین کاری که باید انجام دهید حفظ کردن امنیت سایت می باشد. سایت های اینترنتی از ۳ لایه مختلف امنیتی از جمله؛ اطلاعات کاربری، حفره های امنیتی کد نویسی و حفره های امنیتی سرور قابل نفوذ هستند.

سئو منفی چیست؟,روش های جلوگیری از سئو منفی,سئو سایت,

شما می توانید با توجه و در نظر گرفتن این روش های جلوگیری از سئو منفی، از سایت خود محافظت کنید. اما اگر می خواهید کاملا مطمئن باشید سعی کنید سایتی بسازید که در مقابل کلاه سیاه مقاوم باشد و در دسترس هر فردی نباشد، به فکر قرار گرفتن در رتبه های بالا نباشید و به جای آن سعی کنید روابط و لینک های درست ایجاد کنید، زیرا در انتها لینک های شما باید از طرف موتورهای جستجو مورد تایید قرار بگیرند.

سئو کلاه سیاه شامل شیوه هایی بر خلاف خواسته های موتور جستجو و با ریسک زیاد است که با استفاده از آن، وب سایت و یا محتوای شما از نتایج جستجو حذف شود و تکنیک های آن شامل خرید بک لینک، پنهان کردن متن، پر کردن صفحه با کلمات کلیدی یا پنهان کردن آن ها و تکنیک شبکه بلاگ شخصی می‌ شود. گاهی اوقات ممکن است سایت هایی که رقیب شما هستند تصمیم بگیرند به جای بهتر کردن سایت خود، شما را هدف حمله قرار دهند و از تکنیک های کلاه سیاه استفاده کنند. برای این که سایت شما را از چشم گوگل بیاندازند و شما برای آن که بتوانید استراتژی مناسبی برای مقابله با سئو منفی داشته باشید؛ ابتدا باید رایج ترین تکنیک هایی که برای این کار استفاده می شوند را به خوبی بشناسید و با اطلاع از روش های مختلف آن بتوانید سایت خود را در برابر حمله ناگهانی سایت های رقیب محافظت کنید.