دلایل کاهش و افت رتبه سایت در گوگل

افت رتبه سایت در گوگل,دلایل افت رتبه سایت در گوگل,علت پایین آمدن رتبه سایت

علت پایین آمدن رتبه سایت چیست؟

افت رتبه سایت در گوگل ممکن است برای همه افراد اتفاق افتاده باشد و خیلی موضوع نگران کننده ای نیست. اگر به دلایل این اتفاق توجه کنید، مشکل خود را به راحتی می توانید حل کنید. این روش به طور مداوم در حال تغییر است و هیچ کسی نمی تواند به صورت دائم رتبه خودش را در سایت ثابت نگه دارد.

اغلب افراد زمانی متوجه افت رتبه خود می شوند که پس از چند روز، به دنبال سایت خود در صفحات نتایج جستجو می گردند و می فهمند که رتبه قبلی خود را از دست داده اند. هر وقت این اتفاق برای تان پیش آمد، دست به کارهای غیر عاقلانه نزنید و چند روزی صبر کنید تا رتبه اصلی شما به حالت اولیه خود برگردد. دلایل افت رتبه سایت در گوگل، متفاوت است و هر کسی ممکن است به دلیلی دچار این مشکل شود.

افت رتبه سایت در گوگل,دلایل افت رتبه سایت در گوگل,علت پایین آمدن رتبه سایت,

دلایل افت رتبه سایت در گوگل

افت رتبه به صورت طبیعی

اولین اقدام و کاری که شما باید انجام دهید این است که، اگر در کارتان  مشکلی وجود دارد آن را پیدا کنید. اگر پس از جست و جو کردن برای یافتن مشکل و دلیل افت تان هیچ مشکلی پیدا نکردید، سایت شما به صورت عادی و طبیعی دچار این مشکل شده و اصلا جای نگرانی وجود ندارد زیرا؛ پس از مدت کوتاهی دوباره به حالت اولیه خود بر می گردد.  اتفاق افتادن این موضوع می تواند دلایلی مانند، کم شدن جست و جو های کاربران در زمان هایی مانند تعطیلات باشد.

بعضی وقت ها هم گوگل جایگاه شما را، یک الی دو رتبه کاهش می دهد تا اندازه ارتباط کاربران با سایت را مورد بررسی قرار دهد و ببیند کاربران از افت این رتبه چه واکنشی از خود نشان می دهند.

افت رتبه به علت فعالیت سایر رقیب های شما

رقبای شما هم مانند همه به دنبال حفظ کردن یا بهبود دادن رتبه خود هستند. افت رتبه سایت در گوگل می تواند به دلیل بهبود و بهتر شدن وضعیت سایت رقبا از نظر گزینه های مختلف باشد. در این حالت باید محتوای این سایت ها را بررسی کنید و با سایت خود مقایسه کنید. در صورتی که ضعفی در سایت خود پیدا کردید،  حتماً به دنبال رفع آن باشید و سعی کنید محتوای جذاب تری را تولید کنید و محتوای قدیمی خود را که  به تغییر نیاز دارند، ویرایش کنید.

سرعت بارگذاری

سرعت بارگذاری نامناسب سایت، می تواند موجب نا رضایتی کاربران شود.  سایتی که مدت زمان بارگذاری آن بیشتر از حد معمول باشد، بازخورد مناسبی از ورودی های خود دریافت نمی کند و بسیاری از افراد این گونه سایت ها را خیلی زود ترک می کنند. تمامی قواعد و سخت گیری های گوگل برای ارتقا دهی به سایت ها بر اساس افزایش رضایت کاربر است. گوگل بر این عقیده است که سایت ها تنها باید به دنبال افزایش دادن میزان رضایت کاربران خود از سایت باشند. سایتی که انتظارات و خواسته های کاربران را به صورت کامل و درست برآورده کند، ربات های گوگل جایگاه و اعتبار بالایی به آن سایت می دهند.

کاهش بازدید سایت,افت رتبه سایت در گوگل,دلایل افت رتبه سایت در گوگل,

داشتن خطا

وجود داشتن خطا بر روی سایت، موجب نارضایتی برای همه افراد می شود و باعث خروج آنها از سایت می شود. برخی از این خطاها عبارت اند از؛ حذف یک صفحه و در دسترس قرار نداشتن آن و لینک های دارای ایراد. پیدا کردن دلیل مشکل به وجود آمده و رفع کردن آن به کم کردن افت رتبه سایت در گوگل کمک می کند.

افت رتبه به علت آپدیت شدن گوگل

گوگل به طور دائم در حال به روزرسانی استانداردهای خود به سایت ها می باشد. گاهی اوقات به دلیل این تغییر به وجود آمده، رتبه سایت دچار مشکل می شود.

انجام ندادن صحیح قوانین

در صورت انجام فعالیت هایی که مخالف قوانین گوگل، سایت دچار پنالتی می شود. این مشکل موجب جریمه شدن توسط گوگل می شود و به احتمال زیاد دچار افت رتبه خواهد شد.

افت رتبه به علت هک شدن

امنیت داشتن سایت ها و اطمینان از حفظ اطلاعات کاربران، یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای ارزش دهی به سایت ها است. هنگامی که امنیت سایت دچار مشکل شود، این مورد بیشتر از هر چیزی بر روی رتبه سایت در گوگل تاثیر خواهد داشت. گاهی اوقات گوگل هک شدن سایت را به اشتباه تشخیص می دهد. در روبه رو شدن با این حالت، باید درخواست بازبینی به همراه توضیحات کامل را به گوگل ارسال کنید.

افت به علت تجربه ضعیف

گوگل به نظرها و باز خوردهای کاربران خود بسیار اهمیت می دهد. با داشتن تجربه ضعیف و نامناسب، کاربر ها پس از وارد شدن به سایت شما سریع خارج می شوند. نداشتن اعتبار و تجربه کافی نیز یکی دیگر از دلایل افت رتبه سایت در گوگل می باشد.

در کل می توانیم بگوییم که پایین آمدن سطح و رتبه سایت توسط گوگل دو دلیل دارد

  • سایت شما توسط گوگل جریمه شده باشد و افت رتبه رخ دهد.
  • مشکل داشتن سایت به طور عادی و افت ناگهانی رتبه.