تکنیک های برتر برای نحوه تشخیص بک لینک خوب و بد

انواع لینک سایت,تشخیص بک لینک خوب و بد

در ابتدا برای تشخیص بک لینک خوب و بد را به طور مختصر برای شما توضیح خواهیم داد، لینک هایی که از وب سایت های مختلف به وب سایت شما وارد می شوند در اصطلاح بک‌ لینک نامیده می شوند که بیشتر برای بالا رفتن ترافیک وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید به راحتی همین روال را برای دیگر وب سایت ها انجام دهید و از سایت خودتان به آن ها لینک دهید. علاوه بر این بک لینک ها در انواع مختلفی مثل؛ بک لینک نوفالو و بک لینک فالو می باشند که در ادامه مطلب بیشتر با این بک لینک ها آشنا خواهید شد.

انواع لینک سایت,تشخیص بک لینک خوب و بد,انواع لینک سایت,

به طور کلی در وب سایت شما این بک لینک ها هستند که دریافت می کنید چرا که می توانند تاثیرات مثبت و چشم گیری را در رتبه بندی وب سایت و نتایج گوگل دارد. افرادی که در حوزه سئو حرفه ای هستند و تخصص دارند در تلاش اند از بک لینک های مناسب و همچنین تکنیک های اصولی جایگاه و رتبه وب سایت خود را در نتایج گوگل افزایش دهند. در این جا ممکن است این سوال برای شما به وجود آید که چگونه بک لینک خوب و بد را از هم تشخیص دهیم؟ در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا درباره انواع لینک سایت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

تشخیص بک لینک خوب و بد

به طور کلی لینک ها بر روی عملکرد سایت شما تاثیراتی خواهند داشت که در این باره شما باید توجه داشته باشید این تاثیرات می تواند مثبت و یا منفی باشد این موضوع نیز به انتخاب درست شما برای بک لینک بستگی دارد. در واقع همه شما نسبت به این موضوع آگاهی نسبتا کاملی دارید که اگر انواع لینک سایت خوب را دریافت کنید.

می تواند روی عملکرد سایت شما تاثیرات خوب و مفیدی داشته باشد و بالعکس اگر انتخاب شما نادرست و بد باشد جایگاه و رتبه سایت شما آسیب خواهد دید. البته توجه داشته باشید که موتورهای جستجو در حال حاضر به نیاز و علاقه کاربران خود اهمیت زیادی می دهند در چنین مواردی باید سئو سایت خودتان را تا جایی که ممکن است به نوعی مدیریت کنید تا به وسیله گوگل مورد جریمه قرار نگیرد.

تشخیص بک لینک خوب و بد,انواع لینک سایت,تشخیص بک لینک خوب و بد,

بک لینک خوب یعنی چه؟

اگر بخواهیم پاسخ این سوال را به شما بدهیم بابد بگوییم لینک های خوب برای سایت به آن دسته بک لینک هایی گفته می شود که شما از وب سایت های قابل اعتماد، شناخته شده و معتبر لینک دریافت کنید. البته هرچقدر بک لینک های دریافتی به فعالیت و کسب و کار شما نزدیک تر باشد طبیعتا نتیجه بهتری خواهد داشت. به طور کلی این که لینک های خوب برای سایت را از منبع های معتبر دریافت کنید کار دشواری است اما بعد از دریافت از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد و در رتبه بندی سایت شما در گوگل اثر گذاری زیادی دارد.

بک لینک بد یعنی چه؟

البته نکته دیگر این که در تشخیص بک لینک خوب و بد باید توجه اشته باشید این است که لینک های خوب از دستورالعمل گوگل پیروی می کنند و بالعکس بک لینک های بد این کار را انجام نمی دهند. در واقع بک لینک هایی که راهنمایی ها و دستورالعمل های گوگل را نقض کرده و انجام نمی دهند را بک لینک بد می نامند. اگر شما نیز از بک لینک های بد استفاده کنید موجب می شود تا گوگل شما را نیز جریمه کند. در هر حال شما بک‌لینک های مختلف را از انواع سایت ها دریافت می کنید اگر بک لینک های مورد استفاده از نوع بد باشند به سئو‌ سایت شما آسیب می رسانند.

ارزش بک لینک را چگونه تعیین کنیم؟

در واقع شما بک لینک های زیادی را از سایت های متعدد دریافت می کنید. حال ممکن است بک لینکی که دریافت می کنید در تشخیص بک لینک خوب و بد باشد که البته این دو نوع نیز از دیدگاه گوگل اعتبار و ارزش یکسانی ندارند. پس در این حالت گوگل در تلاش است تا بتواند فاکتورهای مختلفی را برای این که تشخیص دهید چه بک لینکی خوب یا بد است را در اختیار شما قرار می دهد.

اگر قصد تعیین ارزش بک لینک را دارید می توانید از فاکتورهایی مثل؛ تعداد لینک های خروجی، میزان ارتباطی که شما با موضوع سایت و سایت لینک دهنده دارید، محلی که بک لینک قرار می گیرد و استفاده می شود، و همچنین اعتبار صفحه از جمله عوامل موثر در تعیین ارزش بک لینک می باشند.

سخن آخر

یکی از اجزای اصولی و مهم در سئو‌ وب سایت استفاده مناسب و‌ درست و تشخیص بک لینک خوب و بد می باشد. در واقع تولید بیش از اندازه بک لینک موجب می شود گوگل با آن ها برخورد کند این موضوع برای آن دسته از افرادی که می خواهند در بستر اینترنت کسب و‌ کار موفق و پررونقی داشته باشند بسیار حائز اهمیت است.