آموزش سئو جوملا

آموزش سئو جوملا,بالا بردن سئو سایت جوملا

بالا بردن سئو سایت جوملا از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، جوملا یک سیستم کد باز برای طراحی وب سایت می باشد. این سیستم کامل مدیریت محتوا CMS، در طراحی وب سایت بین کاربران زیادی در جهان طرفداران زیادی دارد. پشتیبانی های زیادی در ایران به زبان فارسی برای این سیستم مدیریت محتوا درست شده اند و کاربران زیادی نیز از آن ها استفاده می کنند. سئو جوملا نسبت به امکاناتی که دارد، یک سری نکاتی هم در آن وجود دارد که باید پیش از هر چیزی به آن ها توجه کنید. در این مقاله به نکاتی در قالب آموزش سئو جوملا، می پردازیم.

نکات مهم در رابطه با سئو جوملا و بالا بردن سایت

 • این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که برای سئو سایت جوملا یکی از مهم ترین معیارها این است که آدرس صفحات تان برای موتور های جستجو، خوانا و قابل درک باشد. زیرا آدرس های بهینه شده توسط موتور های جستجو ایندکس می شوند.
 • در آموزش سئو جوملا بر روی تصاویر و نحوه استفاده از آن ها بسیار تأکید می کنند، زیرا تمامی تصاویر در وب سایت باید دارای برچسب alt باشند. برچسب alt یک متن جایگزین برای تصاویر می باشد که هنگامی که تصویر در صفحات بار گذاری نشد، این متن نمایش داده می شود و موتور های جستجو از متن این برچسب نیز جهت ایندکس کردن تصاویر استفاده می کنند.
 • در سئو سایت جوملا مربوط به تصاویر، باید متن جایگزین بین 4 تا 8 کلمه باشد و حداکثر ۱ کلمه کلیدی در آن استفاده شده باشد.
 • تمامی آدرس هایی که می خواهید موتور های جستجو به آن ها دسترسی نداشته باشند را به دقت تنظیم کنید و دقت کافی داشته باشید.
 • یکی دیگر از مهمترین فعالیت ها برای آموزش سئو سایت جوملا، بهینه سازی عنوان و متا تگ توضیحات مربوط به هر صفحه می باشد. از این رو توجه داشته باشید که حداکثر طول عنوان هر صفحه باید 60 کاراکتر و حداکثر طول متا تگ توضیحات 160 کاراکتر باشد. توجه به این موارد کمک می کند که هنگام مشاهده صفحات در موتور های جستجو آدرس ها و توضیحات آن ها از خوانایی بالایی برخوردار باشند.
 • برای سئو سایت جوملا پلاگین های زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها بهره بگیرید.
 • دقت داشته باشید که قالب جوملا باید کم حجم باشد.
 • فراموش نکنید که بازنویسی URL ها علاوه بر افزایش میزان خوانایی آدرس صفحات جوملا، می ‌تواند یک تجربه کاربری و حس خوب را برای تان رقم بزند، از طرفی این موضوع باعث می‌ شود که با انتخاب کلمات کلیدی مناسب، محتوای صفحه را به گونه ای معرفی کنید که سئو جوملا مورد نظر، از نگاه موتور جستجو افزایش یابد.

آموزش سئو جوملا,بالا بردن سئو سایت جوملا,آموزش سئو جوملا,

در هنگام انتخاب کلمات کلیدی به این موارد مهم توجه کنید

 • تمام کلمات کلیدی باید طوری انتخاب شوند که شامل نام محصولات، برند، اطلاعات و خدمات شما باشند.
 • در آموزش سئو جوملا باید به کلمات کلیدی نیز توجه داشته باشید و از کلماتی استفاده کنید که حدس می زنید مخاطبان تان از آن ها برای جستجو استفاده می کنند.
 • با توجه به این که اکثر موتور های جستجو حساس به حروف بزرگ نیستند نیازی به استفاده از حروف بزرگ در واژه های خود ندارید.
 • به هیچ عنوان نباید از کلماتی استفاده کنید که دارای املای یکسان ولی معانی متفاوت هستند، زیرا ممکن است کاربر با یکی از این واژه ها وارد سایت شما شود ولی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا نکند.

بالا بردن سئو سایت جوملا,آموزش سئو جوملا,بالا بردن سئو سایت جوملا,

در سئو جوملا می توانید با استفاده از یک قالب سریع و ساده طبق استاندارد های W3 سرعت بار گذاری سایت خود را بالا ببرید و یک قدم مثبت در بهبود سئو جوملا بردارید. همچنین باید بدانید که استفاده زیاد از جاوا و حتی فلش در سایت، سبب افت سئو جوملا و در نتیجه افت در پیج رنک گوگل و کاهش بازدید سایت خواهد شد. در آموزش سئو جوملا به این موارد مهم نیز باید بسیار توجه کنید تا شاهد افت رتبه خود نباشید. قرار گرفتن در رتبه های بالای و ممتاز موتور های جستجو، به این معنا است که بازدید کنندگان زیادی از طرف موتور های جستجو به سمت وب سایت شما هدایت می شوند و دیگران از سایت تان استفاده های مفیدی داشته اند.

اگر شما سیستم مدیریت محتوا جوملا را برای وب سایت خود انتخاب کرده ‌اید؛ لازم است بدانید که یکی از محدودیت ها و نقاط ضعف‌ این سیستم نسبت به بزرگترین رقیب آن یعنی ورد پرس، پایین بودن سئو اولیه در آن است. یعنی شما باید به روش ‌های مختلف سعی کنید که وب سایت جوملا تان در بالاترین نتایج جستجوهای کاربران وب در موتور های جستجو قرار بگیرد. برای بالا بردن سئو سایت جوملا می توانید از افراد با تجربه و متخصص در این کار کمک بگیرید. با در نظر داشتن مطالب گفته شده در این مقاله نیز می توانید تا حدود نسبتا زیادی رتبه عالی در سایت کسب کنید و از افت سایت تان جلوگیری نمایید. ممنون از این که تا انتهای مطلب همراه ما بودید.