سئو فنی چیست؟

سئو خارجی,سئو فنی,سئو فنی چیست

برای آن که پیشرفت در بهینه سازی وب سایت یه صراحت احساس شود لازم است پایه ای محکم برای آن بنا شود تا این پیشرفت دائمی باشد و در سطح خود به ثبات برسد. محکم کردن این پایه با کمک سئو فنی یا همان سئو تکنیکال امکان پذیر می باشد. ما در ادامه این مقاله شما را به صورت کامل با مفهوم سئو تکنیکال آشنا می کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

تعریف مختصری از سئو فنی سایت

سئو تکنیکال بخشی از سئو است که تمامی کد های سایت طراحی شده را به منظور آغاز فعالیت بهینه سازی می کند. بنابر توضیحات ذکر شده لازم است تمامی فعالان در مهارت طراحی سایت تسلط کاملی بر مبانی سئو فنی داشته باشند تا سایت از همان ابتدا مطابق با چیزی که انتظار داریم پیشرفت خود را آغاز کند. سئو فنی یکی از مهم ترین مواردی است که در مبحث سئو سایت می تواند به یاری کاربران شتافته و با به کار گیری آن تمامی مشکلات سایت خود را برطرف سازید.

مهم ترین موارد دخیل در سئو فنی

سئو فنی در موارد ساده مانند تعیین دامنه و معرفی وب سایت مربوطه به گوگل تا موارد بسیار مهم تر مانند کد های سایت، سرعت بارگذاری محتوای سایت، گواهینامه ssl، ایندکس سایت، صفحات ارور، پشتیبانی از نسخه مبایل و… کاربرد دارد به گونه ای که هریک از این مسائل بدون وجود سئو فنی نمی توانند بنیادی محکم و پایدار داشته باشند و خیلی زود برعکس آن چه که تصور داشته ایم عمل می کنند. ما در ادامه این بخش شمارا با برخی از مواردی که تنها با دخالت سئو فنی سایت می توانند به فعالیت خود ادامه دهند اشاره می کنیم.

بررسی وضعیت کد های ثبت شده در سایت

سئو فنی در حقیقت همان فعالیت هایی است که در جهت بهینه سازی کد ها صورت می گیرد. این کد ها ممکن است در حین کاربرد با مشکلاتی اعم از تکراری بودن روبه رو شوند و یا در یک صفحه از چندین تگ H1 استفاده شود. برای رفع این مشکلات هم می توانید از طراحی سایت وردپرس استفاده کنید و یا به کمک سئو فنی سایت تمامی کد های موجود در سایت را به کنترل خود در بیاورید.

سئو خارجی,سئو فنی,سئو فنی چیست,

افزایش سرعت بارگذاری صفحات

برای کاربران پس از حفظ امنیت اطلاعات چیزی که مهم است سرعت بارگذاری محتواهای صورتی و تصویری می باشد که این کار نیازمند دسترسی به بستر اینترنت بهینه سازی شده می باشد. برای این کار شما بایستی در وهله اول کد های درج شده در صفحات را بهینه کنید. پس از آن انتخاب قالبی ساده و شیک برای طراحی سایت می باشد به جای آن که از قالب های پر حجم و چند منظوره استفاده شود. چنانچه این دو روش جوابگوی رفع مشکلات شما نبود در نهایت امر باید برای بهینه سازی تصاویر اقدام نمایید. پس از به کار گیری این مرحله قطعاً نیمی از مشکلاتتان حل می شود.

اهمیت وجود گواهینامه SSL

داشتن این گواهی نامه ها برای تمامی سایت ها واجب می باشد زیرا تنها این گواهی نامه است که اعتبار سایت را بالا می برد و به مشتریان این احساس امنیت در حفظ اطلاعات را القاء می کند.

کنترل وضعیت ایندکس سایت ها

برای آن که بتوانید صفحات سایت را به خوبی ایندکس کنید لازم است دسترسی گوگل به صفحات را بررسی کنید و با کمک Robot.txt مانع نفوذ گوگل به پنل مدیریت سایت شوید.

سئو فنی سایت,سئو خارجی,سئو فنی,

در این راه دقت داشته باشید که دستورات اشتباهی به صفحات مختلف سایت داده نشود زیرا این کار باعث می شود سایت دیگر قابلیت ایندکس شدن نداشته باشد. مورد بعدی حائز اهمیت بودن نقشه سایت در ایندکس صفحات می باشد. نقشه سایت بایستی به دقت طراحی شده و آن را از طریق سرچ کنسول به گوگل معرفی کنید.

اثر گذاری صفحات ارور بر روی رتبه سایت

در برخی از واقع لازم است بعضی از صفحات پس از ایندکس شدن توسط گوگل حذف شوند. پیشنهاد این است که از این عمل اشتباه خود داری نمایید و به جای اینکه صفحه ای را حذف کنید ان را ویرایش کرده و به عنوان واسطه ای برای انتقال به صفحه دیگر به کار بگیرید. زیرا حذف صفحه ها باعث می شود با وارد شدن کاربران به سایت با ارور 404 مواجه شده و به مرور زمان رتبه بندی سایت شما کاهش یابد.

پشتیبانی سایت از نسخه موبایل

این روز ها الگوریتم های گوگل بیش از گذشته دوست دار موبایل ها هستند و وزمان بیشتری را صرف بررسی قابلیت های سایت در پشتیبانی از نسخه موبایل می کنند. بنابراین یک سایت عالی نه تنها باید قابلیت پشتیبانی از نسخه موبایل را داشته باشد بلکه لازم است در این زمینه بررسی های دقیقی صورت بگیرد که موبایل ها هم بتوانند محتواها را به صورت صحیحی دریافت کنند. در غیر این صورت پیشتیبانی از نسخه موبایل کاملاً بی فایده می باشد.

از این که با ما تا این جای کار همراه بودید بسیار سپاس گذارم امید است که به کارگیری محتوای ارائه شده توانسته باشید با اهمت سئو تکنیکال آشنا شده و از این پس آن را بیش از گذشته در مراحل کار خود به کار بگیرید. موفقیت شما در تمامی مراحل زندگی چیزی است که آرزوی ما می باشد. در این زمینه هم از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.