بهترین ترفندهای سئو سایت

ترفندهای سئو,ترفندهای سئو سایت,تکنیک های سئو

در حال حاضر وب سایت شرکت های مختلف یک استراتژی مهم به نام سئو دارند، و با توجه به نتایجی که بر اساس مطالعه تقریبا 39% از متخصص های فعال در این زمنیه، اکثر فعالیت هایی که به صورت آنلاین انجام می شود ابتدا با موتور های جستجو آغاز می شود، برای آنکه سایت شما در موتور های جستجو رتبه بالایی کسب کند نیازمند رعایت قوانین و ترفندهای سئو است در ادامه بهترین ترفندهای سئو سایت را معرفی می کنیم، با ما همراه باشید.

افزایش سرعت سایت

سرعت یکی از ترفندهای سئو سایت است که خیلی کم به آن توجه می شود، تقریبا در اوایل سال2010 بود که شرکت گوگل سرعت را یکی از فاکتورهای خود برای سئو در نظر گرفت، و حدود 50 درصد کاربران وب گردی از سایت هایی که به آن مراجعه می کنند انتظار دارند در کمتر از 3 ثانیه بارگذاری شود. بنابر این خیلی از آن ها ممکن است با افزایش زمان به 5 یا 6 ثانیه سایت را ترک کنند.

این مسئه نشان داد که علاوه بر موتور های جستجو گر سرعت برای کاربران وب نیز امری مهم به حساب می آید، و درصورتی که یک سایت برای بارگذاری بسیار کند عمل کند ممکن است دیگر به آن سایت برنگردند.

عوامل مختلف در تاثیر گذاری بر روی سرعت سایت وجود دارد که یکی از آن ها تصاویر است به این صورت که می توان حجم آن ها را به اندازه 50 درصد و یا حتی بیشتر پایین آورد این کار سبب می شود سرعت بارگذاری سایت بالا برود.

روش های تکنیکی زیادی به عنوان ترفندهای سئو سایت برای بالا بردن سرعت وجود دارد علاوه بر تصاویر که گفته شد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

فعالسازی کش مرورگر : با توجه به ذخیره سازی برخی از منابع در سایت این امکان را برای کاربران خود فراهم می کند تا در صورتی که کاربر مجددا وارد سایت شد در بارگذاری سایت زمان کمتری را صرف کند.

ترفندهای سئو,ترفندهای سئو سایت,تکنیک های سئو,

کاهش افزونه ها : با استفاده از حذف بسیاری از افزونه ها اضافی در سیستم های مدیریت مانند وردپرس می توان سرعت بارگذاری را بالا ببریم.

بررسی منابع صفحه : تمام منابعی که در صفحه بارگذاری می شوند را بررسی کنید و به درصورتی که نیازی به بارگزاری نداشته باشند آن ها را حذف کنید.

افزایش امنیت سایت با HTTPS

از دیگر ترفندهای سئو سایت، افزایش امنیت سایت با ssl است. لازم به ذکر است که HTTPS نسخه کامل شده ی HTTP می باشد که با SSL موفق شده یک لایه امنیتی برای انتقال اطلاعات ایجاد کند، در این لایه با توجه به رمز نگاری اطلاعاتی که برای کاربران انتقال داده می شود اطمینان از داشتن امنیت بیشتری برای کاربرانی که با سایت کار میکنند، ایجاد می کند.

این پروتکل علاوه بر ایجاد امنیتی که گفتیم مزایایی نیز در زمینه سئو فرام کرده است، با توجه به آنکه شرکت گوگل از سال 2017 برای آن دسته از وب سایت هایی که از پروتکل HTTPS استفاده نمی کنند یکسری پیغام برای کاربران پس از ورود آن ها به سایت ها ارسال می کند که این سایت امنیتی ندارد و همین امر باعث می شود کاربران نسبت به خروج از سایت ترغیب شوند.

تولید محتوای ارزشمند

محتوا نقشی مهم در ارتقاء یک وب سایت در نتایج گوگل دارد یک محتوای خوب سبب می شود مخاطبین به وب سایت جذب شوند که همین امر وجه تمایزی برای سایت شما با رقبا می باشد، تولید محتوا نیز جز ترفندهای سئو سایت می باشد.

یک نکته کلیدی در تولید محتوا وجود دارد و آن یافتن کلمه کلیدی مناسب است تا بتوان خواسته های کاربران را بفهمیم و پس از آن محتوای مورد نظر را تولید کنیم، محتوایی که ایجاد شده باید از خدمات و محصولاتی که شرح داده شده فرا تر برود.

اگر می خواهید یک ارتباط قوی بین خود و کاربران وب سایت ایجاد کنید، می بایست در هنگام تولید محتوا چالش ها و نگرانی هایی که ممکن است برای کاربران بوجود آید و همچنین راه کار ها را بیان کنید.

محتوا را در وب سایت ها به عنوان پادشاه می شناسند، در صورتی که محتوای سایت با کیفیت و بلند باشد می تواند آن وب سایت را به صدر نتایج در گوگل برساند، بنابر این تولید یک محتوا با تعداد کلمات 500 توصیه نمی شود.

زیرا با توجه به آنکه وب سایت های زیادی برا پاسخ به سوالات کاربران ایجاد شده اند و وجود دارند، تولید یک محتوای بلند این امکان را فراهم می کند تا گوگل متقاعد شود و سایت را در صفحه اول نتایج جستجو قرار دهد.

تکنیک های سئو سایت,ترفندهای سئو,ترفندهای سئو سایت,

بهینه سازی محتوا برای فیچر اسنیپت

بد نیست بدانید که بهینه کردن محتوا برای فیچر اسنیپت گوگل در حال حاضر یکی از جدید ترین ترفندهای سئو می باشد، و این اسنیپت ها توسط کاربران خیلی زیاد مورد استقبال قرار می گیرند.

پاسخ هایی که در صفحه نتایج جستجو نمایان می شود می تواند موجب دست یابی سریع تر کاربران به پاسخ خود شود در نتیجه باید تولید محتوا که به عنوان ترفندهای سئو سایت معرفی شده به گونه ای باشد که توانایی نمایش در فیچر اسپنیت را داشته باشد.