بررسی ابزارهای تست سرعت سایت برای بهبود آن

ابزار تست سرعت سایت,ابزارهای تست سرعت,ابزارهای تست سرعت سایت

با توجه به سوق یافتن انواع خدمات و فروشگاه ها به دنیای اینترنت، ابزارهای تست سرعت سایت به ما در جذب مخاطبین و کاربران بیشتر کمک می کنند. در این مقاله قصد داریم علاوه بر بررسی نتایج حاصله از تجزیه و تحلیل این ابزارها، به معرفی برخی از آنها نیز بپردازیم.

آشنایی با مواردی که ابزارهای تست سرعت سایت توسط تجزیه و تحلیل به ما ارائه می دهند

سایت هایی که عمل تست سرعت را انجام می دهند، مواردی را توسط این سنجش تحلیل و ارزیابی می کنند. در این بخش برخی از این موارد را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • یافتن مواردی مانند اسکریپت ها، فونت ها، افزونه ها و دیگر مواردی که باعث کاهش سرعت لود شدن سایت می شوند، یکی از موارد گفته شده می باشد.
 • چک کردن قابلیت های کوتاه کردن اسکریپت ها
 • یافتن عکس هایی که دارای حجم زیادی بوده و یا بزرگ هستند و باعث مختل شدن بالا آمدن سایت می شوند.
 • یافتن کد هایی که باعث ایجاد اختلال می شوند.
 • چک کردن مدت زمان برخورد با TTFB
 • تجزیه و تحلیل اندازه پیج ها، کل تایم مورد نیاز جهت لود شدن و شمارش درخواست های موجود جهت لود شدن.
 • چک کردن فعالیت سایت از محیط های جغرافیایی متفاوت
 • چک کردن میزان سرعت پردازش و نشان دادن وب سایت و یا رندر شدن در دیگر مرورگرهای متفاوت
 • تحلیل هدرهای HTTP
 • چک کردن فعالیت CDN که معنای شبکه تحویل و یا انتشار محتوا را دارد.
 • چک کردن بارگذاری عنصرهای متفاوت به صورت درست

ابزار تست سرعت سایت,ابزارهای تست سرعت,ابزارهای تست سرعت سایت,

معرفی برخی ابزارهای تست سرعت سایت و ویژگی آنها

جی تی متریکس (GTmetrix)

این برنامه دارای شهرت بالایی بوده و جزء برنامه های برخط قوی و مشهور می باشد. که منجر به بالا رفتن سرعت سایت می شود. به شکلی که سرعت سایت را بر طبق PageSpeed و واحد YSlow با توجه به استاندارد تعیین شده از A الی F چک می کند. یک گزارش کامل تحویل داده و نیز برخی امتیازات را برای فعالیت صفحه های سایت در نظر می گیرند. این گزارش ها در چند بخش متفاوت مانند PageSpeed، YSlow، نمودار آبشاری، محور زمانی لود شدن، ویدئو و سابقه ها را تحویل می دهند.

معرفی خصوصیات GTmetrix

این خصوصیت قابلیت تست سایت شما را در کشورهای متفاوت و با انواع مرورگر را می دهد. شاخص های کلیدی را به صورت خلاصه به شما تحویل می دهد. قادر به دنبال کردن عملکرد سایت با استفاده از مانیتورینگ و گراف خواهید بود. امکان بررسی یک صفحه وب در انواع دستگاه ها برای شما فراهم می شود. امکان پخش بارگیری های صفحه وب به صورت فیلم را برای شما فراهم می کند.

ابزارهای تست سرعت سایت Uptrend

این ابزار، جهت کنترل آپتایم، عملکرد سایت، سرور و API ها مورد استفاده می باشد.

آشنایی با خصوصیات Uptrend

امکان پشتیبانی از پروتکل های متفاوت جهت انجام مانیتورینگ در این ابزار فراهم است. همچنین به صورت اتوماتیک پیام های الکترونیکی که دارای محتوای گزارش داشبورد می باشند را به شکل پی دی اف و یا اکسل به گیرنده ارسال می کند.

معرفی ابزار WebPagetest که جزء ابزار تست سرعت سایت است.

از جمله ابزارهای محبوب برای چک کردن فعالیت صفحات وب بوده و برخی خدمات خاص را به استفاده کنندگان می دهد. در این ابزار هم امکان تست سراسری و با مرورگرهای مختلف وجود دارد. این ابزار با توجه به برخی تست ها امتیاز سرعت سایت شما را تعیین می کند و این قابلیت برای افرادی که می خواهند کاربرانی از سراسر دنیا داشته باشند بسیار کاربردی است. این ابزار نتایج را در قالب یک نمودار آبشاری ارائه می دهد.

تست سرعت سایت,سرعت سایت,ابزار تست سرعت سایت,

این ابزار گزارشات خود را در هشت قسمت اعم از خلاصه گزارش، جزئیات، دوره کردن عملکرد، و… ارائه می کند. همچنین این ابزار قادر است با به کارگیری دکمه RE-RUN THE TEST در بخش گزارشات مختصر، نتیجه بازدید اول و بازدید های تکرار شده را بررسی کرده و مقایسه کند. این امکان در جهت یافتن دیرکرد اولیه، تاثیرگذار است.

WebPageTest چه خصوصیاتی دارد؟

این ابزار قادر است در برخی مرورگر ها یک سرعت واقعی برای اتصال را به کاربر می دهد. دارای برخی ابزارهای آزمایش پیشرفته و چند مرحله ای است. مشخصات قابل تشخیص را تحویل می دهد که بارگذاری چارت های آبشاری، چک کردن بهینه سازی سرعت صفحه و …. را شامل می شود.

ابزار Performance و کاربردهای آن

از جمله ابزار تست سرعت سایت می توان به این ابزار اشاره کرد که یک ابزار آنلاین برای امتحان کردن سرعت آنلاین که قابلت تعیین کردن میزان زمان اتصال به سایت و لود کردن کامل را تعیین می کند.

مشخصات ابزار performance

شما قادر هستید قابلیت های سایت خود را از هرجای دنیا امتحان کنید. همچنین بازه زمانی مورد نیاز برای وصل شدن HTTP مشتری به بایت اول صفحه وب که به وسیله مرورگر دریافت می شود را اندازه میگیرد. شما با این ابزار قادر هستید که تایم سرور را جهت جواب دادن به خواسته داده ایجاد شده از یک سیستم دیگر را بررسی کنید.