راه های افزایش سرعت وردپرس

افزایش سرعت ورد پرس,سرعت ورد پرس,مشکل سرعت ورد پرس

سرعت وردپرس در واقع نوعی کیفیت محسوب می شود که تمامی سایت ها یا سرویس ها باید برای رسیدن به آن، مراحل ساده ای را طی کنند. برای این که در یک سایت وردپرسی بازدید کننده های بسیاری جذب کنید و یا بازدید کنندگان سابق خود را از دست ندهید، باید توجه زیادی به سرعت داشته باشید؛ زیرا یک سایت بسیار کند، موجب ترک کاربران قبل از بار گذاری کامل آن می شود. اگر می خواهید با راهکار های مختلف افزایش سرعت در وردپرس آشنا شوید؛ پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

بهینه کردن پایگاه داده ها

از آن جایی که وردپرس به صورت خودکار تمام موارد را در پایگاه داده خود ذخیره می کند، می توان گفت که مواردی از جمله؛ بازتاب ها، دیدگاه های تکراری، گزیده ای از مطالب در بازتاب ها، دیدگاه های رد شده، موارد وارد شده در زباله دان و دیدگاه های اسپم شده در پایگاه داده ذخیره می شوند. به همین علت برای افزایش سرعت وردپرس احتیاج به یک پاکسازی و بهینه سازی آن دارید. زیرا این موارد به مرور زمان پایگاه داده را دچار مشکل می کنند.

نصب کردن یک افزونه مدیریت کش

صفحات وردپرسی در هر بازدید پردازش شده اند و با توجه به اطلاعات درخواستی و کنار هم قرار دادن اجزا، ایجاد می شوند. این روش گاهی اوقات که کاربران زیادی در لحظه وارد سایت می شوند نیاز به پردازش بیشتری دارد و ممکن است موجب کند شدن سایت گردد. در مواجه شدن با همچین مشکلی بهتر است یک افزونه مدیریت کش نصب کنید و از این مشکل جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که کش فایل های اصلی در مرورگر کاربران می تواند سرعت بار گذاری را چند برابر کند.

افزایش سرعت ورد پرس,سرعت ورد پرس,مشکل سرعت ورد پرس,

انتخاب قالب مناسب

برخی از قالب های وردپرس بسیار مناسب و بی نقص هستند زیرا این قالب ها بهینه کد نویسی شده اند. برای سرعت وردپرس دقت کنید، قبل از انتخاب قالب های وردپرس، سرعت آن را از روی دمویی که در اختیار شما قرار می دهند بسنجید و سپس آن را انتخاب کنید.

فشرده سازی تصاویر

تصویر هایی که دارای حجم و اندازه بالایی هستند، قطعا تاثیر مستقیمی بر روی سرعت وب سایت وردپرس دارند و علاوه بر آن تاثیر سوئی بر پهنای باند خواهند گذاشت. از این رو شما می توانید برای افزایش سرعت از افزونه های وردپرس که به بهینه سازی تصاویر کمک می کنند، استفاده کنید.

ذخیره کردن

همان طور که می دانید؛ محتواهایی مانند تصاویر، برگه ها و سایر فایل ها در حافظه ای موقت ذخیره می شوند و تمام ذخیره سازی ها در سرور اتفاق می افتد. این یک محیط تکنیکی است و تعداد زیادی افزونه در وردپرس موجود است که به شما کمک می کند تا این ذخیره سازی ها را به آسانی مدیریت کنید. با استفاده از ذخیره سازی می توانید تا حدود بسیاری، مشکل سرعت وردپرس را حل کنید.

بهینه سازی ساختار صفحه اصلی

با توجه به این که تمامی اطلاعات اصلی یک سایت در صفحه اصلی آن نمایان خواهد شد، پس باید با دقت بالایی به بهینه بودن آن توجه کنید. زیرا این توجه به افزایش سرعت بار گذاری صفحه اصلی کمک خواهد کرد.

 

یک هاست مناسب انتخاب کنید

انتخاب یک هاست خوب اولین گام شما برای ایجاد یک سایت بهینه است، زیرا اگر از یک هاست مناسب استفاده کنید، در واقع سرعت و قدرت وردپرس را افزایش داده اید.

کوچک کردن فایل های جاوا اسکریپت و c

روش کوچک کردن این گونه فایل ها تا حد ممکن باعث می شود تا در بار گذاری سایت در مرورگر با سرعت بهتری رو به رو شوید. شما برای این کار می توانید از راه های مختلفی کمک بگیرید و یا از افزونه های وردپرسی مختلف کمک بگیرید.

استفاده از CDN

CDN یک شبکه تحویل محتوا سیستمی از سرورهای توزیع شده در صفحات وب و سایر منابع وب می باشد که اساس آن موقعیت جغرافیایی کاربران می باشد. این شبکه برای سرعت وردپرس معمولا فایل های ایستا را که در وب سایت شما استفاده می شود را با حداکثر سرعتی که در توان دارد کپی می کند.

فشرده سازی سایت

با استفاده از روش فشرده سازی سایت می توانید سرعت و قدرت وردپرس را تا حد ممکن افزایش دهید. این کار اصلا سخت نیست اما در صورت آشنا نبودن با آن می توانید از افراد ماهر کمک بگیرید.

پاک کردن افزونه های اضافی

شاید نمی دانستید اما نصب تعداد زیاد افزونه می تواند باعث شکستگی سایت و فایل های آن شود. پس تصمیم بگیرید برای سرعت وردپرس، افزونه هایی را که به آن ها احتیاجی ندارید و استفاده نمی کنید پاک کنید.

تا این قسمت از مطلب با راهکار های مختلف برای سرعت دادن به وردپرس آشنا شدید اما فراموش نکنید که پیش از استفاده کردن از این روش ها، شما باید با تحقیق و بررسی های لازم را انجام دهید سپس بهترین مورد را انتخاب کنید تا بعدها به مشکل بر نخورید.