نکات مهم برای بهینه سازی URL سایت

بهینه سازی URL سایت,بهینه سازی آدرس سایت,ساخت url

بهینه سازی URL سایت چگونه انجام می شود؟

از جمله مواردی که در زمان طراحی سایت باید به آن توجه ویژه ای نمود URL یا همان آدرس سایت است. آدرس سایت نقش بسیار مهمی در بهتر دیده شدن آن دارد و سایت هایی که دارای URL بهتری هستند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری دریافت می کنند. بنابراین همانطور که متوجه شدید بهینه سازی URL سایت از مسائل مهمی است که باید به درستی انجام. اگر می خواهید آدرس سایت خود را بهینه سازی نمایید تا پایان با ما همراه باشید.

بهینه سازی URL سایت,بهینه سازی آدرس سایت,ساخت url,

کوتاه بودن آدرس سایت

از تکنیک های بهینه سازی آدرس سایت می توان به کوتاه بودن URL اشاره نمود. آدرس های کوتاه در مقایسه با آدرس های طولانی بهتر در حافظه افراد ثبت می شود. بنابراین  اگر می خواهید سایت شما در صفحه اول گوگل باشد حتما آدرس های کوتاه را انتخاب کنید.

خوانایی

خوانا بودن آدرس برای گوگل و کاربران بسیار اهمیت دارد. از این رو باید از انتخاب نام های عجیب و غریب که متناسب با محتوای سایت نیستند بپرهیزید و نامی را انتخاب نمایید که کاربران به محض دیدن آدرس سایت حدس بزنند چه محتوایی می تواند داشته باشد.

استفاده از خط فاصله برای جدا سازی کلمات آدرس

اگر می خواهید از چندین کلمه در آدرس سایت استفاده نمایید بهتر است با استفاده از خط فاصله این کلمات را از یکدیگر جدا نمایید.

استفاده از کلمات کلیدی

یکی از بهترین روش ها برای بهینه سازی URL سایت استفاده از کلمات کلیدی مناسب است، زیرا میزان ترافیک سایت شما را افزایش می دهد.

استفاده صحیح از کاراکترهای نشانه گذاری

کاراکترهای متنی بسیاری وجود دارد که استفاده از آن ها در آدرس سایت موجب کاهش خوانایی URL می گردد و از طرفی کاربران را نیز اذیت می کند. علاوه بر این مورد گاهی اوقات همین کاراکترهای نا مناسب مشکلاتی را برای خزنده ها و تحلیل گرها ایجاد می کند که موجب آسیب رسیدن به سایت شما و کاهش رتبه آن گردد.

دقت نمودن به استفاده از علامت هشتگ

از گذشته تا کنون به منظور هدایت کاربران به یک بخش خاص از علامت # استفاده می کردند. اما بهتر است ازاین علامت برای نشان دادن محتوای خاص بپرهیزید زیرا مشکلاتی را برای سایت ایجاد می کنند. بنابراین بهتر است در بهیه سازی آدرس سایت آن را اصلاح نمایید.

توجه به کوچک یا بزرگ بودن حروف آدرس

معمولا در زمان استفاده از سرورهای IIS  و Microsoft کوچک یا بزرگ بودن کلمات مشکلی ایجاد نمی کند اما سرور Linux نسبت به حروف کوچک و بزرگ بسیار حساس است و ممکن است کاربران نتوانند سایت شما را بیابند. بنابراین سعی کنید که از حروف به نحوی استفاده کنید که کاربران آدرس سایت را کوچک یا بزرگ وارد نمودند بتوانند در نهایت به سایت شما وارد شوند.

بهینه سازی URL سایت,بهینه سازی آدرس سایت,ساخت url,

پرهیز از استفاده آدرس های URL با محتوای یکسان

از دیگر مواردی که در بهینه سازی URL سایت باید به آن توجه نمایید این است که از آدرس های URL با محتوا یکسان استفاده نکنید. زیرا گوگل مرتبا سایت شما را ایندکس می کند و در صورتی که با آدرس های URL که محتوا یکسان دارند مواجه گردد نمی تواند به خوبی مطالب سایت را ایندکس نماید و کاربران قادر به یافتن سایت شما در جستجو گوگل نخواهند بود.

استفاده از کاراکترهای مجاز در آدرس

به منظور بهینه سازی URL سایت حتما باید از کاراکترهای مجاز استفاده نمود. از جمله این کاراکترها می توان به اعداد 0-9، حروف A-Z  وa-z  و کاراکترهایی مثل ()، +،*،$ و .. اشاره نمود.

حذف کلمات نا مرتبط

بهتر است از  URL خود کلمات بی ربطی که هیچگونه تناسب معنایی با محتوا و عنوان سایت شما ندارد را حذف نمایید، زیرا تاثیرات منفی بر سایت شما خواهد داشت.

استفاده از آدرس های استاندارد

گوگل همیشه با استفاده از ابزارهای خود محتواهایی که مطابق استانداردهای گوگل نیستند و کپی و تکراری می باشند را شناسایی و محدود می نماید. بنابراین از قرار دادن مطالب تکراری بپرهیزید و همیشه ازجدید ترین مطالب استفاده کنید که متنایب با عنوان سایت هستند. به این ترتیب احتمال اینکه سایت شما در صفحه اول گوگل قرار گیرد افزایش می یابد.

استفاده از یک دامنه یا زیر دامنه

برای بهینه سازی آدرس سایت  از یک دامنه یا زیر دامنه استفاده کنید، زیرا موارد بیشتر گوگل را دچار سو تفاهم می کند و این برداشت را خواهد  داشت که شما دارای چندین سایت با این مضمون هستید. در نتیجه سبب شکسته شدن لینک های شما و کاهش وزن دامنه می گردد و رتبه سایت در گوگل به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

عدم استفاده از پوشه های زیاد

در صورتی که از پوشه های متعددی استفاده کنید  موتورهای جستجو سردرگم می شوند. بنابراین نیازی نیست که از فولداری جدید استفاده نمایید. البته به این نکته توجه کنید که تعداد بالای پوشه ها هیچگونه آسیبی به محتوای سایت نخواهند رساند بلکه موجب گیج شدن موتورهای جستجو و نیافتن سایت شما توسط کاربران می گردد.