Anchor text چیست؟ و چه تاثیری در سئو دارد؟

اصول سئو,انکرتکست

اصول سئو,انکرتکست,اصول سئو,

هر فردی به‌ عنوان یک کاربر اینترنت معمولا جستجوهایی را انجام خواهد داد، این جستجوها برای این انجام می ‌شود که به خواسته ‌ها و نیازهای خود برسید. باید از بین میلیون‌ ها نتیجه ‌ای که روی  به روی شما قرار می ‌گیرد یکی از آن‌ ها را انتخاب کنید.

بنابراین زمانی‌ که هر فردی روی یکی از لینک‌ ها کلیک کند گفته می‌ شود که بر روی یک انکرتکست کلیک کرده‌ است حال در این‌ جا باید بگوییم که چیست؟ Anchor text

در واقع انکرتکست شاید از نظر شما کلمه‌ ای بی‌معنی باشد، اما به‌ طور کلی انکرتکست به متنی گفته می ‌شود که یک وب‌ سایت را به کاربران معرفی خواهد کرد و به‌ عنوان پل ارتباطی بین کاربر و وب‌ سایت شناخته می ‌شود.

همان‌ طور که در قسمت‌ های بالاتر هم اشاره کردیم لینکی که در نتیجه جستجو ظاهر می ‌شود معمولا به رنگ آبی می ‌باشد که این لینک اگر قبلا توسط شما مورد بازدید قرار گرفته باشد به رنگ بنفش ظاهر خواهد شد.

معرفی انواع انکر تکست

اگر بخواهیم اطلاعات مناسبی را در مورد انکرتکست در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم که انکر تکست های مختلفی وجود دارد که هر کدام کاربردهایی را دارا هستند در ادامه مطالب انواع انکرتکست را برای شما معرفی خواهیم کرد.

انکر تکست نصف و نیمه

گاهی اوقات انکر تکست هایی که ایجاد می‌ شوند از کلیدواژه هایی به‌ همراه تغییرات برخوردار هستند، به‌ عنوان مثال در سایت لوازم آرایشی متن “خرید و فروش لوازم آرایشی به سریع ‌ترین شکل ممکن” نمونه ‌ای از انکر تکست نصف و نیمه را نشان می ‌دهد.

انکر تکست دقیق

انکرتکست,اصول سئو,انکرتکست,

ممکن است بسیاری از افراد دقیقا کلمه کلیدی مبنا را استفاده برای انکرتکست استفاده کنند که در این شرایط گفته می ‌شود انکر تکست دقیق بکار برده شده است.

 

انکر تکست برند شده

اگر شما قصد داشته باشید سایت یا شرکت خود را معرفی کنید در قسمت انکرتکست باید برند یا اسم شرکت خود را قرار دهید که با توجه به این کار کاربران دقیقا با اسم وب‌ سایت شما رو به رو خواهند شد.

انکر تکست بدون عنوان

در این نوع از انکرتکست بدون این‌ که هیچ عنوانی به کار ببرند دقیقا خود لینک را قرار خواهند داد که با این کار اسم لینک در ذهن خواننده برای همیشه باقی خواهد ماند.

نحوه‌ نوشتن انکر تکست مناسب

هنگام پاسخ به سوال چیست؟ Anchor text گفته شد زمانی که کاربران به جستجوی مطلبی می ‌پردازند با لینکی رو به رو می ‌شوند که این لینک همان انکرتکست را نشان می ‌دهد.

یعنی برای این‌ که بتوانید توجه مخاطبان را به سمت وب ‌سایت خود جلب کنید باید انکرتکست با ارزش و خلاقی را ایجاد کنید. حال برای نوشتن انکرتکست های جذاب می ‌توانید آن را مطابق با اصول سئو ایجاد کنید که این انکرتکست ها بساده و مشخص، مرتبط با لینک هدف، دارای کلیدواژه‌های ساده و … هستند.

برای نوشتن انکرتکست ساده فرمول خاصی وجود ندارد شما تنها باید این نکته را مدنظر قرار دهید که از عبارات کوتاه مفید و مختصر استفاده کنید.

اگر دقت داشته باشید لینک ‌های داخلی می ‌توانند رتبه وب ‌سایت شما را افزایش دهند، حال اگر این انکر تکست را با توجه به لینک سازی داخلی ایجاد کنید، کاربران زیادی با وب‌ سایت شما آشنا می ‌شوند و لین‌ک داخلی شما را مورد بازدید قرار خواهند داد.