سئو کلاه سیاه و کلاه سفید چیست؟ همه چیز درباره انواع سئو

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید چیست؟ همه چیز درباره انواع سئو

سئو کلاه سیاه چیست؟ مدیران وب سایت همیشه نگران پنالتی شدن سایت خود می ‌باشند، اگر شما می خواهید بدون اینکه نگران جریمه شدن سایت خود باشید به رتبه ‌ی بالایی دست پیدا کنید باید به فکر استفاده از سئو کلاه سفید باشید.

انواع سئو به سئوی سایت کلاه سفید و سئو کلاه سیاه و کلاه خاکستری تقسیم می‌ شوند که هر کدام کاربرد خاصی دارند و به شما کمک می‌ کند که رتبه سایت خود را افزایش دهید، اما باید بگوییم استفاده از سئو کلاه سفید قانونی می ‌باشد و شما را با پنالتی شدن رو به رو نخواهد کرد.

تععریف سئو کلاه سفید

تکنیک‌ های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن ‌ها می ‌توانید سئو کلاه سفید را برای وب ‌سایت خود به کار ببرید. به‌ طور کلی هنگامی که تکنیک هایی را به کار می برید که مورد قبول گوگل هستند می توان گفت از سئو کلاه سفید استفاده کرده اید.

درواقع کلاه سفید بهینه ‌سازی وب‌ سایت ها را با توجه به نیاز کاربران انجام می‌ دهد و محتواهایی را تولید می‌ کند که کاربران علاقه مند به به خواندن آن باشند.

سئو کلاه سیاه قوانین گوگل را دور می ‌زند و ممکن است حتی وب‌ سایت های دیگران را هم حک نماید از طرفی موتورهای جستجو را در اولویت قرار می‌ دهد، بنابراین استفاده از این تکنیک ها دور از اخلاق است.

مهم ‌ترین روش‌های کلاه سفید

همان ‌طور که گفته شد تفاوت سئو کلاه سفید سیاه در پیروی از قوانین می ‌باشد. بسیاری از کسب و کارهایی که  سایت ‌های شرط‌بندی را راه ‌اندازی کرده‌ اند، نمی ‌توانند از سئو کلاه سفید استفاده کنند. در ادامه مطالب مهم‌ ترین روش‌ هایی که برای سئوکلاه سفید می توانید به کار ببرید را بیان خواهیم کرد.

استفاده از کلمات کلیدی مناسب

از زمانی‌ که وب سایت ‌ها برای افزایش درآمد و کسب ‌و کارها راه‌ اندازی شده ‌اند، جستجوی کلمات کلیدی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود. حتی امروزه هم از اهمیت آن کاسته نشده‌ است.

بنابراین برای این ‌که بتوانید کلمات کلیدی مناسبی را برای مطالب خود به کار ببرید، قادر خواهید بود با استفاده از ابزارهایی چون MOZ به جستجوی کلمات کلیدی بپردازید.

استفاده از نسخه موبایلی وب ‌سایت

وب ‌سایت ها معمولا بر روی دسکتاپ و کامپیوترها تمامی اطلاعات را به نمایش می ‌گذارند، اما مهم ‌ترین مسئله‌ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اطلاعات وب‌ سایت شما به‌ درستی بر روی گوشی‌ های موبایل هم نمایش داده شوند.

توجه به تجربه کاربری

از مواردی که گوگل اعمال دارند و تجربه کاربر. گوگل امروزه از الگوریتم‌هایی هوشمندتر راه‌اندازی می‌کند که بتوانند تجزیه‌وتحلیل وب‌سایت ها را با دقت بیشتری انجام دهد در این‌جا باید بگوییم تجربه کاربری مثبت باعث می‌شود که رتبه وب‌سایت شما افزایش پیدا می‌کند چراکه تعاملی که آن‌ها با ۱ صفحه دارند و افزایش رضایت مشتریان باعث می‌شود که وب سایت‌ها مورد توجه ویژه قرار گیرند و از رتبه خوبی برخوردار شوند شما برای این‌که بتوانیم رضایت مشتریان را بدست آورید باید نیاز آن‌ها را شناسایی کنید و با توجه به نیازی که دارند مطالب خود را در وب‌سایت دسته‌بندی نمایید و آن‌ها را در اختیار کاربران قرار دهید.

لینک سازی

یکی از مواردی که در سئو کلاه سیاه به آن توجه ویژه ای دارند، لینک سازی می ‌باشد. البته باید بگویمی در این نوع از سئو به ایجاد لینک های فیک می پردازند.

یکی از مهم‌ ترین فاکتورهایی که بر روی رتبه ‌بندی وب ‌سایت تاثیر می گذارد لینک سازی می ‌باشد، بنابراین لینک‌هایی که با وب ‌سایت شما در تعامل باشند تاثیرات مثبتی را بر روی وب ‌سایت ایجاد خواهند کرد.

بازاریابی محتوایی

سئو کلاه سفید

همان ‌طور که در مطالب بالاتر هم ذکر شد مطالعات زیادی بر روی استفاده از سئو انجام شده‌ است که با توجه به آماری که به دست آورده ‌اند، می‌توان گفت بازاریابی محتوایی از روش ‌های دیگر بسیار مؤثرتر می ‌باشد، چرا که محتوا از نظر گوگل ارزش بسیار زیادی دارد.

از طرفی هم پاسخگوی نیاز کاربران می‌ باشد، بنابراین هنگامی ‌که به تولید محتوا می ‌پردازید باید به تمام کلماتی که انتخاب می ‌کنید نهایت دقت را داشته باشید