الگوریتم رقص گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟

تاثیر الگوریتم پاندا بر سئو,رقص گوگل

تاثیر الگوریتم پاندا بر سئو,رقص گوگل,تاثیر الگوریتم پاندا بر سئو,

 

شاید تا به‌ حال اصطلاح گوگل دنس را شنیده باشید و از تأثیرات آن بر سئو آگاه باشد، اما بسیاری از افراد که دارای وب ‌سایتی برای کسب درآمد هستند ممکن است با این اصطلاح آشنایی چندانی نداشته باشد و این سوال را با خود بپرسند که الگوریتم رقص گوگل چیست

الگوریتم رقص گوگل از لحاظ فنی یک الگوریتم می ‌باشد، اما بسیاری از افراد آن را جزی از الگوریتم‌ های اصلی گوگل سرچ می ‌دانند، اگر در مورد تاریخچه گوگل دنس اطلاعاتی را داشته باشید به مفهوم آن پی خواهید برد.

در اوایل گوگل وب سایت ‌ها را بر اساس بک لینک‌ ها و کیووردها رتبه ‌بندی می‌ کرد که بسیاری از افراد در این زمان توانستند با ایجاد بک لینک رتبه خوبی را در گوگل به دست آورند.

بنابراین بسیاری از سایت ‌هایی که از هیچ ‌گونه محتوای مفیدی برخوردار نبودند با استفاده از بک لینک ‌ها جایگاه مناسبی را بدست آورند که این یکی از روش‌ های سئو کلاه سیاه می ‌باشد.

گوگل آپدیت های مختلفی را در سال 2003 ارائه داد که از این طریق با لینک ‌های اسپم به ‌شدت برخورد می ‌شد، در نتیجه گوگل معیارهای جدیدی را برای رتبه ‌بندی در نظر گرفت، اما در این‌ جا سرعت ایندکس صفحات افزایش پیدا کرد.

لازم به ذکر است که بگوییم تقریبا 36 روز طول می ‌کشید که یک صفحه ایندکس شود. در این دوره معمولا صفحه‌ های مختلف وب ‌سایت بررسی می ‌شوند و طبق بررسی این صفحه ‌ها، رتبه‌ بندی وب‌ سایت را انجام خواهند داد.

به‌عنوان مثال ممکن بود یک سایت در طول این ۳۶ روز از رتبه بالایی برخوردار باشد و بعد از آن دوباره رتبه خود را از دست دهد که کارشناسان این را گوگل دنس نام گذاری کردند.

 

گوگل دنس چه تأثیری بر سئو دارد؟

تکنیک‌ه ایی که برای بهینه ‌سازی وب ‌سایت انجام می ‌شود سئو نام دارد. این تکنیک ها بر اساس نحوه عملکرد الگوریتم‌ های گوگل ایجاد شده ‌اند و اگر بخواهیم این‌ جا در مورد تاثیر رقص گوگل بر سئو اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم که گوگل دنس به ‌صورت مستقیم تأثیری بر سئو ندارد.

یعنی نمی ‌توان معیار مشخصی را برای رقص گوگل در نظر گرفت تا براساس آن ‌ها سایت را بهینه‌ سازی کند، البته همان‌ طور که در پاسخ به الگوریتم رقص گوگل چیست گفته شد این الگوریتم می‌ تواند رتبه وب‌ سایت را افزایش یا کاهش دهد.

کارشناسان و متخصصان سئو گاهی اوقات برای تشخیص رقص گوگل با اشتباهاتی مواجه خواهند شد، چرا که هر نوسانی را نمی ‌توان گوگل دنس به حساب آورد کاهش رتبه سایت ممکن است به دلیل سئو منفی ایجاد شود یا این‌ که جریمه‌ هایی را برای وب‌ سایت در نظر گرفته باشند که باعث پایین آمدن رتبه وب‌سایت شده باشد.

بنابراین باید وب‌ سایت خود را با وب مستر همیشه تحت نظر داشته باشید، اگر تمامی بررسی‌های وب‌سایت را بادقت انجام دهید و متوجه شدید که سایت هیچ ‌گونه مشکلی ندارد در این‌ جا می‌ توان تشخیص داد که رقص گوگل ایجاد شده.

 

هنگام گوگل رقص چکار کنیم

رقص گوگل,تاثیر الگوریتم پاندا بر سئو,رقص گوگل,

گوگل دنس هم می ‌تواند تاثیر مثبتی را بر روی وب‌ سایت ایجاد کند هم این ‌که وب‌ سایت را در معرض نابودی قرار دهد. به‌عنوان مثال فرض کنید که یک وب‌ سایت جدید را راه‌ اندازی کردید، حال باید تمامی اصول سئو را برای آن به کار ببرید و محتواهایی ارزشمند و مفید برای وب ‌سایت خود تولید کرده اید، اما متأسفانه هنوز از رتبه بالایی برخوردار نیستید.

تحت این شرایط اگر کاربران از سایت و محتواهای شما بازدید به عمل آورند نرخ کلیک ‌های شما بالا می ‌رود و به بازدیدکنندگان و کاربران دائمی شما تبدیل می‌ شوند.