الگوریتم پاندا گوگل چیست

الگوریتم پاندا,الگوریتم پاندا گوگل,الگوریتم سئو پاندا

الگوریتم سئو پاندا یکی از الگوریتم های رسمی گوگل است، که در سال 2011 ایجاد شد، الگوریتم پاندا وظیفه بررسی و کنترل کیفیت محتوای وب سایت ها را بر عهده دارد. پاندا بسیار اهل مطالعه است و محتوای وب سایت شما را با دقت تمام بررسی می کند. اگر در محتوای خودتان از محتوای بی کیفیت و نامناسب و اسپم استفاده کرده باشید، الگوریتم پاندا سایت شما را جریمه خواهد کرد!

در گذشته و قبل از به وجود آمدن الگوریتم های مختلف کافی بود یک عبارت را در گوگل سرچ کنیم تا با توده ای از تبلیغات روبه رو شویم. این موضوع موجب کاهش علاقمندی های کاربران به موتورهای جستجوی گوگل شد و بازدیدها به شدت کاهش یافت در این حالت شرکت گوگل تصمیم گرفت از یک الگوریتم جدی به نام الگوریتم پاندا برای کنترل محتوای سایت استفاده کند.

الگوریتم پاندا به چه مواردی توجه می کند؟

برای دانستن عملکرد این الگوریتم بهتر است بدانید هدف اصلی این الگوریتم کیفیت محتوا می باشد اما با این وجود باز هم باید موارد زیر را در محتوای خود رعایت کنید:

کپی نبودن: کپی نبودن محتوا بسیار مهم است، کپی کردن مطالب از سایت های دیگر بعد از گذشت مدتی مورد توجه الگوریتم پاندا قرار خواهد گرفت و پنالتی گوگل اتفاق می افتد! چنین کاری به هیچ عنوان اخلاقی نیست پس بهتر است که برای وب سایت خود وقت بگذارید و یک محتوای با کیفیت و مناسب را تولید کنید.

الگوریتم پاندا,الگوریتم پاندا گوگل,الگوریتم سئو پاندا,

تکرار کلمات کلیدی: تکرار یک کلمه مشخص اما بیهوده و مصنوعی جواب نمی‌دهد! این روش در گذشته کاربرد داشت و موجب بالا رفتن رتبه سایت شما می شد اما امروزه با وجود الگوریتم پاندا گوگل دیگر این تکرارها بی معنی خواهد بود.

نوشتار و نگارش: مورد باارزش دیگر نوشتن محتوا و توجه به نکات نگارشی و املایی است، چرا که هم باعث خوانایی بهتر محتوا برای کاربر شده و هم درک مفاهیم در موتورهای جستجو را آسان می‌ کند.

ارزش محتوا: محتوای تولید شده باید دارای ارزش افزوده باشد، یعنی مخاطبی که متن شما را مطالعه می کند اطلاعاتی را بدست آورد نه این که صرفا یک محتوای تکراری را مطالعه کند که کپی از سایت های دیگر است.

تبلیغات: راه درآمد بسیاری از سایت ها تبلیغات است، در واقع الگوریتم سئو پاندا با موضوع تبلغات مشکلی ندارد اما مشکل اصلی الگوریتم پاندا نمایش در زیاده روی آن بوده که در جای نادرست موجب آزار کاربران می شود در این حالت الگوریتم پاندا با این موضوع برخورد جدی خواهد داشت.

اموزش الگوریتم پاندا,تاثیر الگوریتم پاندا بر سئو,جریمه الگوریتم پاندا,

چطور از جریمه وب سایت توسط الگوریتم پاندا در امان باشیم؟

مواردی که ذکر شده در جلوگیری از جریمه شدن بسیار مهم است اما رعایت کردن نکات دیگر نیز می تواند کمک کننده باشد؛

 • سعی کنید ظاهر محتوای خودتان را بهبود ببخشید تا مطالب موجود در دسته‌ های مختلف به راحتی در دسترس کاربران قرار بگیرند.
 • از زیاده روی کردن در تبلیغات، نمایش تبلیغات پاپ آپ، ریدایرکت کردن کاربر به صفحات دارای تبلیغات زیاد پرهیز کنید در غیر این صورت مورد جریمه الگوریتم پاندا گوگل قرار خواهید گرفت.
 • از نرم افزارهای تولید خودکار محتوا به هیچ عنوان استفاده نکنید.
 • تکرار بیهوده و مصنوعی کلمات را فراموش کنید.
 • کیفیت محتوا بسیار مهم تر از کمیت است این نکته را نادیده نگیرید.
 • در مواقع نوشتن به نیاز های کاربر بیندیشید و برای آن ها بنویسید.
 • نکات کلیدی مهم را برای موتورهای جستجو مشخص و آن ها را رعایت کنید.

گوگل از کجا تشخیص می‌ دهد یک محتوا بی کیفیت است یا باکیفیت؟

زمانی که شما مطلبی را در سایتی منتشر می کنید و مطلب در صفحه اول گوگل قرار می گیرد ممکن است کاربرانی که وارد صفحه می شوند بعد از ورود به صفحه سریع از آن خارج شوند ذر این صورت  با توجه به این رفتارهای پیش آمده گوگل متوجه خواهد شد که محتوای منتشر شده بی کیفیت است و به وسیله الگوریتم پاندا اقدام به جریمه سایت می کند، در واقع هوش مصنوعی در گوگل به بالاترین سطح خود رسیده است و مانند زمان های گذشته استفاده از روش هایی برای فریب دادن گوگل عملی نخواهد بود.

الگوریتم پاندا,الگوریتم پاندا گوگل,الگوریتم سئو پاندا,

ریکاوری پنالتی گوگل بعد از خشم پاندا

برای خلاصی از پنالتی گوگل توسط الگوریتم پاندا گوگل بهتر است از روش های سئو کلاه سیاه دست بردارید و دست به تولید محتوای اشتباه نزنید. برای خلاصی از جریمه می توانید راه های دیگری را هم امتحان کنید؛

 • شیوه های غیر اصولی تولید محتوا را رها کنید.
 • محتوای قدیمی سایت را، سودمند، با کیفیت، با اعتماد و پرقدرت کنید.
 • محتوای تکراری موجود در سایت را ویرایش یا حذف کنید.
 • ابتدا مطمئن باشید که محتوای موجود در یک صفحه خاص با جستجوی کاربران هماهنگ است یا خیر.

اگر سایت شما محتوای با کیفیت و طبق قوانین گوگل تولید نماید مطمئن باشید که الگوریتم پاندا گوگل و دیگر الگوریتم ها، کاری به شما ندارند و شما را دوست خواهند داشت.