الگوریتم پنگوئن چیست

الگوریتم پنگوئن,الگوریتم پنگوئن در گوگل,روش کارالگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن یکی از الگوریتم های معروف گوگل می باشد. این الگوریتم در سال 2012 ایجاد شد، بررسی کیفیت بک لینک وب سایت ها هدف اصلی الگوریتم پنگوئن محسوب می شود. در گذشته که چنین الگوریتمی وجود ندارد با خرید بک لینک می توانستید جایگاه بسیار خوبی را در گوگل کسب کنید اما امروزه این گونه نیست چرا که با وجود چنین الگوریتمی دریافت هر نوع بک لینکی به رتبه سایت شما هیچ کمکی نخواهد کرد. روش کارالگوریتم پنگوئن گوگل با هدف جلوگیری و مبارزه با وب سایت هایی که از روش کلاه سیاه استفاده می کنند و در تلاش اند که محتواهای بی ارتباط و بی کیفیت خودشان را به صدر موتورهای جستجو برسانند، ایجاد شده است.

چه مواردی مد نظر الگوریتم پنگوئن هستند؟

کلمات کلیدی: اگرچه این الگوریتم هدف اصلی خود را بررسی کیفیت بک لینک معرفی کرده است، اما موارد دیگری را هم مورد بررسی قرار می دهد که نمونه آن کلمات کلیدی است، تکرار بیش از حد یک کلمه کلیدی روشی بود که در گذشته جواب می داد اما امروزه یک روش پرخطر و اسپم به حساب می آید که ممکن است عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. نکته مهم در این باره این که سعی کنید مقالات خودتان را برای کاربران بنویسید و اجازه دهید تکرار کلمات کلیدی امری طبیعی باشد.

الگوریتم پنگوئن,الگوریتم پنگوئن در گوگل,روش کارالگوریتم پنگوئن گوگل,

بک لینک: در واقع بک لینک مهم ترین موردی است است که توسط الگوریتم پنگوئن مورد بررسی قرار می گیرد. کیف بک لینک امر بسیار مهم است و دریافت بک لینک های بی کیفیت باعث جریمه شدن وب سایت تان توسط الگوریتم پنگوئن می شود.

بهینه سازی بیش از حد: توجه داشته باشید که هیچوقت نباید در فعالیت های سئو زیاده روی کنید، به خصوص اگر وب سایت شما تازه فعالیت خود را آغاز کرده است. به عنوان مثال؛ بهتر است وب سایتی که به تازگی فعالیتش را شروع کرده تا چندماه اول به سراغ بک لینک سازی نرود!

جریمه وب سایت ها و خشم الگوریتم پتگوئن

اگر شما یکی از موارد زیر را در وب سایت تان انجام داده باشید باید به زودی منتظر پنالتی شدن وب سایت خود توسط الگوریتم پنگوئن باشید؛

اقدام به خرید لینک انبوه

تبال کردن لینک به تعداد بسیار بالا

تعداد زیادی بک لینک دریافت کردن با استفاده از یک یا چند کلمه تکراری.

از وب سایت های نامرتبط بک لینک دریافت کردن

از وب سایت های اسپم بک لینک دریافت کردن

تکرار بیش ازحد کلمات کلیدی در وب سایت

لگوریتم پنگوئن گوگل,الگوریتم پنگوئن,الگوریتم پنگوئن در گوگل,

روش کار الگوریتم پنگوئن گوگل به این صورت است که در بازه های زمانی مشخصی و به طور مداوم به وب سایت ها سر می زند و موارد بالا را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد در صورتی که وب سایت شما قوانین گوگل را نقض کند، مورد جریمه این الگوریتم قرار می گیرد.

 علائم های جریمه الگوریتم گوگل

وب سایت هایی که مورد پنالتی و جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل قرار می گیرند، یکی از موارد زیر را تجربه خواهند کرد؛

در قسمت سرچ کنسول manual action اخطاری مبنی بر جریمه شدن مشاهده خواهید کرد.

در چند صفحه از وب سایت خود افت ناگهانی صفحات را شاهد خواهید بود به طور مثال؛ از صفحه 4 به صفحه 150 در نتایج گوگل می رسید.

آمار بازدید از وب سایت با افت شدیدی همراه خواهد بود.

آتش بس با گوگل؛ بهترین دوست شما لینک سازی طبیعی است

تعداد و کیفیت لینک هایی که دریافت می شود شاخصه بسیار مهمی در فاکتورهای گوگل برای تعیین جایگاه سایت در نتایج گوگل دارد. زمانی که این فاکتور مهم را آن قدر غیر طبیعی و بیش از حد مجاز تکرار کنید موجب خشم الگوریتم پنگوئن می شود، و راه بازگشت با پستی و بلندی های زیادی همراه است. در واقع بین دو کلمه Earn Link و Get Link فاصله بسیار زیادی وجود دارد، کلمه اول یعنی این که شما به طور طبیعی لینک دریافت کنید به طور مثال؛ فردی مقاله شما را بخواند و در جاهای دیگر به آن لینک دهد.

کلمه دومی یعنی این که اگر در طول یک هفته بر روی سایت های گوناگون، بر روی یک کلمه کلیدی تمرکز داشته باشید و تمام لینک هایی که از سایت خود دریافت کرده اید را با کلمات پرجستجو هدف قرار دهید، یعنی شما گوگل را مجبور کرده اید که به سایت شما توجه داشته باشد. اما توجه داشته باشید که گوگل فقط به تجربه کاربر نگاه می کند و هیچ کاری را از روی اجبار و زور انجام نمی دهد.

رپورتاژ آگهی تکلیفش چیست؟

در واقع زمانی که شما به سایت های دیگر رپورتاژ می دهید نه تنها به گوگل می گویید که به سایت شما بیشتر توجه کند بلکه رپورتاژ آگهی علاوه بر این که محصولات و خدمات شما را در معرض دید سایت های پر بازدید دیگر قرار می دهد می تواند در رتبه سایت هم به شما کمک بسیار زیادی کند. اما زیاده روی کردن در رپورتاژ در سایت های مختلف نه تنها کمک کننده نیست بلکه موجب جریمه شدن شماتوسط الگوریتم پنگوئن گوگل نیز خواهد شد!