سئو چیست و علت مهم بودن سئو در کسب و کارها

تاثیر سئو در کسب و کار,دلایل اهمیت سئو,سئو سایت

تاثیر سئو در کسب و کارها بر هیچکس پوشیده نیست، به همین دلیل صاحبان سایت ها به دنبال روش هایی هستند که سئو سایت خود را بهبود ببخشند.  با بهینه سازی موتورهای جستجو می توان عملکرد سایت را بهبود بخشید و میزان ترافیک سایت را افزایش داد. عوامل مختلفی در سئو سایت موثر هستند که با رعایت آن ها می توان تحولات اساسی در وب سایت و کسب و کار ایجاد نمود. اگر می خواهید با سئو  و اهمیت آن بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

سئو چیست؟

منظور از سئو بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. با توجه به اینکه بزرگ ترین موتور جستجو در دنیا گوگل محسوب می شود سئو بر اساس قوانین رتبه بندی گوگل تعیین می شود. با جستجو یک کلمه در گوگل لیست بلندی از نتایج جستجو نشان داده می شود که معمولا کاربران فقط چند ردیف نخست همان صفحه را جهت یافتن سوالات خود انتخاب می کنند. به همین دلیل صاحبان تمامی سایت ها در تلاش اند که سئو سایت خود را بهبود بخشند تا جز پیشنهادات اول گوگل قرار گیرند. بنابراین می توان گفت سئو به مجموعه تلاش هایی گفته می شود که به منظور رسیدن سایت به ابتدای لیست گوگل باید انجام شود.

دلایل اهمیت سئو

سئو در موفقیت کسب و کارها بسیار موثر است  و هر کسب و کار آنلاینی برای آنکه بتواند به رقابت با سایر رقبا بپردازد نیاز است که به سئو سایت خود توجه ویژه ای داشته باشد. بنابراین سئو بسیار اهمیت دارد و از مهم ترین دلایل اهمیت سئو سایت می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • موتورهای جستجو بالاترین میزان ترافیک را به طرف سایت هدایت می کنند

جستجو ارگانیک یا به عبارتی ترافیک مستقیم از گوگل موجب می شود که نظر کاربران بسیاری به سایت شما جلب شود و میزان ترافیک سایت افزایش می یابد. در نتیجه سایت سود دهی بالاتری خواهد داشت. بنابراین اگر می خواهید ترافیک وب سایت بالا رود باید قوانین گوگل را رعایت نمایید.

تاثیر سئو در کسب و کار,دلایل اهمیت سئو,سئو سایت,

 • اطمینان و اعتماد مشتریان را جلب می کند

همانطور که می دانید تاثیر سئو در کسب و کار بسیار زیاد است و موجب جلب نظرکاربران و اعتماد سازی می شود. گوگل بهترین  بستر به منظور جلب اعتماد مشتریان و اعتماد سازی است. بنابراین برای موفقیت یک وب سایت باید تلاش کنید که اعتماد بازدید کنندگان را به دست آورید. البته نیاز است پیش از هرکاری اقداماتی انجام دهید که گوگل به شما اعتماد پیدا کند.

عوامل موثر بر سئو سایت

معیارهایی که گوگل بر اساس آن ها سایت ها را رتبه بندی می نماید چندان مشخص نیست و باید گفت این که سایت در جز انتخاب های اول گوگل قرار گیرد و یا از جایگاه خود سقوط داشته باشد وابسته به رقبایی است که وب سایت دارد. گوگل همواره در تلاش است که برترین وب سایت ها را به کاربران معرفی نماید و برای انتخاب این سایت ها معمارهایی را در نظر می گیرد، وب سایت هایی که تعداد بیشتری از معیارهای گوگل را داشته باشند به ابتدای لیست گوگل ارتقا پیدا می کنند. بنابراین این معیارها بر سئو سایت موثر هستند  و از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • ساختار قالب
 • آدرس دامنه
 • کیفیت محتوا
 • کلمه کلیدی یا کلید واژه
 • وضعیت هاست
 • لینک های داخلی
 • لینک های خارجی
 • تجربه کاربری

مهم ترین مراحل سئو سایت

تاثیر سئو در کسب و کار کاملا واضح است اما این فرآیند امری زمان بر می باشد و دارای تکنیک های فراوانی است که باید آن ها را اجرایی نمود تا بتوان سایت را در جایگاه بالاتری در نتایج جستجو گوگل قرار داد. به منظور موفقیت در سئو هر سایت نیاز است که مراحل زیر طی شود.

 • سئو تکنیکال

سئو تکنیکال شامل استاندارد سازی کد نویسی سایت، نشانه گذاری استاندارد،  رعایت اصول سئو در طراحی، بهینه سازی سرعت سایت و … می باشد. پیش از آنکه فعالیت هایی در رابطه با بازاریابی محتوا انجام شود نیاز است که سایت استاندارد شود و یک بستر قدرتمند فراهم گردد.

 • بازاریابی محتوا

موفقیت سئو قطعا بدون داشتن محتوا و بازاریابی محتوا امکان پذیر نیست. فرآیند بازاریابی محتوا شامل فعالیت های مختلفی است که از جمله آن می توان به شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، تولید محتوا ارزشمند، آنالیز رقبا، لینک سازی داخلی، برچسب گذاری و .. اشاره نمود.

مهم ترین مراحل سئو سایت,تاثیر سئو در کسب و کار,دلایل اهمیت سئو,

 • لینک سازی هدفمند

قطعا با رعایت سئو تکنیکال و همچنین تولید نمودن محتواهای با ارزش می توان جایگاه سایت را ارتقا داد و در صفحه اول نتایج گوگل قرار گرفت. اما برای آنکه بتوان به رتبه یک در میان رقبا دست یافت و به یک برند تبدیل شد به لینک سازی خارجی نیاز می باشد.

سخن پایانی

در پایان باید بیان نمود که سئو در پیشرفت و موفقیت هر کسب و کار آنلاینی بسیار اهمیت دارد و هر وب سایتی که می خواهد در رقابت با سایر رقبا به جایگاه بالایی دست یابد قطعا باید توجه ویژه ای به سئو سایت و بهبود آن داشته باشد تا بتواند به یک برند تبدیل شود.